van het College van Gedeputeerde Staten van de provincie Noord-Holland voor een complex gronden van 45 ha onder de gemeente Schagen; van Ged. St. van Friesland voor 3670 ha onder de gemeenten Haskerland en Heerenveen, gelegen in de Hasker Veenpolder; van Ged. St. van Zeeland, betrekking hebbend op 1380 ha ge legen in de Oud en Nieuw-Beoosten-Blij-Bezuidenpolder, de Nieuwe Karnemelkpolder en de Moerspuipolder, alle onder de gemeente Koewacht; van Ged. St. van Drenthe voor 60 ha in het waterschap ^led- der- en Wapserveense Aa"; van Ged. St. van Gelderland voor een complex gronden, ge legen onder de gemeenten Apeldoorn, Brummen en Voorst ter grootte van 1200 ha; en van Ged. St. van Noord-Brabant betreffende 970 ha onder de gemeente Best. Boekbespreking Kadaster, door Ir W. van Riessen, formaat 15 X 10, 104 blz., prijs 2,25, Nederlandsche Uitgeversmaat schappij N.V., Leiden. In de serie ,,het moderne bedrijfsleven", die een reeks mono grafieën bevat over actuele onderwerpen van het zakenleven ver scheen reeds eerder het door ons besproken boekje: Eigendom van appartementen". Het aantrekkelijke uiterlijk en het handige formaat noden reeds tot kennisneming van de inhoud. Hoewel de titel van dit werkje zeker het eerst door kadaster ambtenaren zal worden opgemerkt, is het in de eerste plaats be stemd voor het grote publiek. Naar onze smaak is de stijl eenvoudig en daardoor is de bekende kost prettig verteerbaar. Na een korte inleiding over de noodzaak van grondregistratie heeft de auteur, die geodetisch ingenieur en candidaat-notaris is, de gang van zaken bij de oprichting van ons Nederlandse kadaster geschetst. Wij maken in volgende hoofdstukken kennis met de organisatie van de diensten en met de werkwijze en bijhouding van het kadaster. De openbare registers, de hypothecaire en kadastrale boek houding, en de tarieven bij raadpleging door buitenstaanders pas seren daarna de revue. Een drietal kaartjes is aan het slot opgenomen. Doordat er verband is gelegd tussen de practijk en de vak- 162

Orgaan der Vereeniging TAK | 1953 | | pagina 26