wetten, en doordat ook aan het negatieve stelsel, het beginsel van publiciteit en specialiteit de nodige aandacht is besteed, zullen velen in en buiten het dienstvak naar deze monografie grijpen. Als men de gegevens in Kadaster" van Ir Van Riessen ver gelijkt met die in oudere vakboeken, dan blijkt wel heel duidelijk, hoe sterk de bestemming van het Kadaster verandert. De dienst was ,,het enige orgaan dat over geoefend personeel en een vrij behoorlijke outillage beschikte". Thans verrichten in goede samenwerking met de kadastraal-landmeetkundige dienst verschillende diensten meetwerk, waarbij het Kadaster steeds verantwoordelijk blijft voor de rechtsgrenzen. Van de technische en administratieve inrichting is juist zoveel opgenomen, dat kennisneming eerder boeit dan verveelt. De scheepsboekhouding is bewust niet in de tekst verwerkt. Wij zouden deze kadastrale inlichtingenbron in vestzakformaat willen zien in handen van alle bouwers en makelaars, op de bureaux van hypotheekbanken en architecten, terwijl n.o.m. ook het personeel van notariskantoren en van hypotheken en kadaster de goedkope, maar zeer goede en vlotgeschreven uitgave van de Nederlandse Uitgeversmaatschappij met genoegen zal lezen. Voor de cursisten van het Centraal Teken- en Opleidingsbureau van het Kadaster is het werkje zeker goed te gebruiken als leer stof, naast het door het Ministerie van Financiën verzorgde vak boek Inrichting van het Kadaster en voorschriften van de Land meetkundige dienst". W. K. Verslag van de Centrale Cultuurtechnische Commissie en van de Cultuurtechnische dienst over 195L (Gestencilde uitgave met spiraalsluiting van het Ministerie van Landbouw, Visserij en Voedselvoor ziening.) De uitvoering van cultuurtechnische werken is en zeker in dichtbevolkte landen van veel belang. Er was reden, om aan te nemen, dat in ons land over 1952 meer gelden voor dat doel beschikbaar zouden zijn, vooral ter bevordering van werkgelegen heid. Het verslag van de C.C.C. en C.D. over 1951 toont echter aan, dat ook gedurende dat jaar een enorme activiteit is ontwikkeld. Het uitstekend gestencilde stuk van 195 bladzijden met foto's en kaarten getuigt op bijna elke bladzijde van die onverdroten werkzaamheid. De egalisaties stonden daarbij in het middelpunt van de belang stelling. 163

Orgaan der Vereeniging TAK | 1953 | | pagina 27