missie en de Cultuurtechnische dienst over 1951. Als de omvang van het verslag mede bepalend is voor de verrichte arbeid, ook dan mogen wij 1951 voor de ruilverkaveling een vruchtbaar jaar noemen. En als onze wens vervuld wordt, dan wordt het over zicht over 1952 nog beduidend dikker. De verslagen van de C.C.C. en C.D. moeten op ruime schaal verspreid worden. Lezing geeft niet alleen een inzicht in de zegen rijke arbeid voor ons land, het dwingt ook respect af wegens de vele moeilijkheden, die men reeds tot oplossing bracht. W. K. Driemaandelijks bericht betreffende de Zuiderzee werken» Jaarg. 33, 4e kw. 1952. Uitgegeven door het Ministerie van Verkeer en Waterstaat. Prijs ƒ0,50. De in cultuur gebrachte Noordoostpolder en ook de in uitvoe ring zijnde werken van Flevoland trokken veel belangstelling. Er werden in Nederland, Frankrijk, België en Zweden lezingen met filmvertoningen gehouden. Ten behoeve van de indijking en droogmaking van de zuide lijke polders werd veel voorbereidend werk verricht. Aan het bodemonderzoek werd met 5 ploegen gewerkt. De stichting ,,Tien jaar Noordoostpolder" heeft een groots op gezette herdenking georganiseerd. De tentoonstelling trok 24000 bezoekers. Verschillende cultuurtechnische werken werden tot een goed einde gebracht. M.b.t. de bebossing en beplanting werd gecon stateerd, dat o.m. de lariks zich uitstekend ontwikkelt. De dorps bosjes groeien behoorlijk. Met de inlevering van de laatste plans is de aan het Bureau Zwolle van de dienst voor Buitengewoon Landmeetkundig werk opgedragen kadastrering van de gehele Noordoostpolder voltooid. Op de 80 plans en 7 verzamelkaarten is in totaal voorgesteld een gebied van 50569 ha, waaronder 2919 ha buitenwater. Wederom werden uitzettingen en kaarteringen verricht t.b.v de Afdeling Domeinbeheer, terwijl tevens vele overzichtskaarten betreffende de te verpachten bedrijven werden gemaakt. Ten behoeve van de Cultuurtechnische Afdeling werden, in samenwerking met Bodemkundig Onderzoek, metingen verricht in de IJ-polders. Overigens zijn aan verschillende diensten landmeetkundige gegevens verstrekt, terwijl in samenwerking met het Kadaster verschillende kadastrale metingen zijn uitgevoerd. Op 1 Jan. 1953 was het kaartwerk 1 500 voor de wegenlegger nog niet gereed. 166

Orgaan der Vereeniging TAK | 1953 | | pagina 30