Van lief Verenigingsbestuur Een belangrijke beslissing. Op de buitengewone algemene vergadering van de Vereniging voor Kadaster en Landmeetkunde van 20 Juni jJL is het rapport van. de studiecommissie Greve besproken. Tijdens het openbare gedeelte, dat werd bijgewoond door de voorzitter van onze Vereniging en de collega's Bloemendaal en Koopmans, diende de heer L. Korver, hoofd van het Bureau Ruil verkaveling te Eindhoven, een motie in, die was medeondertekend door de heren: M. F. Ferwerda, Hoofd van het Bureau van de Landmeetkundige Dienst te Breda. Ir H. Meindersma, Hoofd van het Bureau van de Landmeetkundige Dienst te Dordrecht, W. Nikkels, Hoofd van het Bureau van de Landmeetkundige Dienst te Rotterdam, Ir E. H. W. Visser, Hoofd van het Bureau voor Buitengewoon Landmeetkundig Werk te Eindhoven. In deze motie wordt het bestuur van de Vereniging voor Kadas ter en Landmeetkunde verzocht de opleiding en aanstelling van de volledig middelbare kracht bij de Landmeetkundige dienst van het kadaster te bevorderen. Vóór de stemming, die plaats vond in het laatste huishoudelijke gedeelte van de vergadering, werd in een aanvullende verklaring vermeld, dat de functionaris voor de nieuwe middelbare eindrang in staat moet zijn zelfstandig de aanwijzing in ontvangst te nemen. Met een ruime meerderheid van 53 stemmen voor en 36 tegen werd deze motie aangenomen. Wij zijn uitermate verheugd over deze zeer belangrijke uit spraak. Zij schept mogelijkheden voor een efficiënter werkwijze bij de kadastrale dienst en een organisatie en personeelsopbouw in mo derne geest. Zij impliceert tevens een ombuiging van de koers van de Ver eniging voor Kadaster en Landmeetkunde, die aansluit bij de ver klaringen van de Minister van Financiën tijdens de openbare behandeling van de Rijksbegroting, Hoofdstuk Vil B in de Tweede Kamer der Staten-Generaal op 21 December 1949 en 30 Maart 1951. (Handelingen blz. 1206 en 1380.) Uit het rapport van de studiecommissie Greve citeren wij hierna een gedeelte van de inleiding. (Tijdschrilft voor Kadaster en Land meetkunde, 68e jaargang, blz. 58.) Bedoelde commissie werd door de toenmalige voorzitter van de Vereniging voor Kadaster en Landmeetkunde, de heer Ir F. Schuurman, met de volgende woorden geïnstal leerd: Mijne Heren, Uit de gedachtenwisseling, die is voortgevloeid uit het sim- 171

Orgaan der Vereeniging TAK | 1953 | | pagina 35