pele voorstel van een onzer leden, een middelbare rang te creëren tussen de landmeter (geodetisch ingenieur) en de landmeetkundig ambtenaar A, is wel gebleken dat de con sequenties van deze creatie van vérstrekkende aard kunnen zijn, zowel voor de dienst als voor de ambtenaren." De studiecommissie Greve heeft zich in haar rapport tegen deze middelbare eindrang uitgesproken. Door het aannemen van de hiervoor genoemde motie is deze hoofdgedachte van het rapport verworpen. Door deze situatie is de critiek in ons vorige Orgaan niet meer van toepassing op de belangrijkste onderdelen van dit rapport en wij verheugen ons ten zeerste dat het thans overbodig is geworden onze inmiddels opgestelde uitvoerig geargumenteerde bezwaren te publiceren. Nu de Vereniging voor Kadaster en Landmeetkunde door het aannemen van de motie Korver een nieuwe koers gaat volgen, is er naar onze mening een sfeer ontstaan tussen onze beide ver enigingen, waarin met meer kans op succes dan voorheen in samenwerking zal kunnen worden gestreefd naar de verwerke lijking van de wensen die tot uiting komen in de aanvaarde motie en in een aantal conclusies van het rapport van de Commissie Greve, waarmee wij het wel eens kunnen zijn, bijvoorbeeld een verbetering van de opleiding van de landmeetkundig ambtenaar en een verhoging van het salaris van de chefs de bureau. Onder de thans geschapen omstandigheden is het mogelijk en wenselijk tot een samenwerking te geraken, die ongetwijfeld vruchtbaar zal zijn voor ons dienstvak, voor zijn personeel en voor beide verenigingen. HET BESTUUR. Berichten Landmeetkundig Congres te Wageningen. Te Wageningen is het dertiende congres gehouden van de Ned. Landmeetkundige Federatie. In zijn openingswoord pleitte prof. A. Kruidhof voor de instelling van een middelbare opleiding voor landmeetkundigen. Wel heeft de examencommissie van de fede ratie bijna tien jaar met succes gewerkt, maar het percentage ge slaagden is tej gering. Prof. Dr Ir J. T. P. Bijhouwer hield een inleiding over ,,Het dorp in het landschap", waarbij hij zich afvroeg of, nu de factor af stand door motorisering van de vervoermiddelen en verbetering van de verkeerswegen minder zwaar weegt, de tijd niet gekomen is de boerderijen meer in de dorpskernen te bouwen, waardoor ze hun sociale taak beter zullen kunnen vervullen. Prof, dr I, Samkalden, die een inleiding hield over de bestem- 172

Orgaan der Vereeniging TAK | 1953 | | pagina 36