gemeenschap door hun handelingen te binden, is juist. Evenzo hun conclusie, dat hij de vrouw wel op bepaalde gebieden het recht wil geven de gemeenschap te binden. De verbeteringen, die hij beoogt, en de gevallen, waarin hij de vrouw beroep op de rechter wil geven, zijn reeds in een wetsvoorstel opgenomen. De tekst van het voorlopig antwoord van de Minister van Justitie blijft gehandhaafd. Deze luidt als volgt: De algehele gemeenschap van goederen van het huidige rechi moetbehoudens enkele verbeteringenregel blijven, doch de afwijk kingsmogelijkheid daarvan moet dusdanig worden geregeld, dat aan reële belangen zoveel mogelijk tegemoet gekomen wordt Van de omvangrijke stof hebben wij slechts enkele vragen be sproken. Hierbij hebben wij ons beperkt tot die onderdelen, die voor onze lezers van belang zijn. Ruilverkaveling Nieuwe aanvragen* Opnieuw kwamen verscheidene aanvragen om ruilverkaveling bij de Centrale Cultuurtechnische Commissie binnen. De opper vlakte van deze gronden bedraagt in totaal 14960 ha, verdeeld als volgt: een complex onder de gemeente Oosterhesselen (Dr.) 580 ha, onder de gemeente Exloo (Dr.) 750 ha, bij Wanneperveen (O.) 80 ha, onder Vriezenveen (O.) 2050 ha, onder Warmenhuizen (N.-H.) 1100 ha, onder Heesch (N.-Br.) 150 ha, in het stroom gebied van het Koningsdiep (Fr.) 12750 ha, onder de gemeente Wouw (N.-Br.) 590 ha, onder Ommen (O.) 150 ha, onder Die ver en Wittelte (Dr.) 480 ha, onder de gemeenten Waalre, Veld hoven, Eindhoven en Riethoven 840 ha. Uitslag stemming „Neederberg" onder Borculo en Nee de* Op de stemmingsvergadering, die op 6 Juli 1953 onder voorzitter schap van de Heer W. F. P. Boshouwers, Lid van het College van Gedeputeerde Staten van de Provincie Gelderland, te Neede is gehouden, is de ruilverkaveling van het blok „Neederberg" on der Borculo en Neede aangenomen. De oppervlakte van het blok bedraagt 1098.67.45 ha, het aantal stemgerechtigden 680. Tegen stemden 172 eigenaren, een opper vlakte vertegenwoordigend van 350.90.50 ha, terwijl ingevolge artikel 34, lid 2, sub 2 van de Gewijzigde Ruilverkavelingswet 1938 buiten beschouwing bleef 27.42.52 ha. 198

Orgaan der Vereeniging TAK | 1953 | | pagina 22