Uitslag stemming ruilverkaveling „Zoekerveld". Op de stemmingsvergadering, die op 12 Augustus 1953 onder Voorzitterschap van de Heer J. C. Wolthuis, Lid van het College van Gedeputeerde Staten van de Provincie Overijssel, te Weerselo werd gehouden, is de ruilverkaveling van het blok „Zoekerveld' gelegen onder de gemeente Weerselo aangenomen. De oppervlakte van het blok bedraagt 191.94.61 ha, het aantal stemgerechtigden 133. Tegen stemden 13 eigenaren, een opper vlakte vertegenwoordigend van 32.44.19 ha. De Diepen bij Ottersum. Even ten Zuidoosten van de Plasmolen, aan de voet van het helaas in de oorlog zo gehavende, maar toch altijd nog bloeiende heuvelcomplex van de Jansberg, lag vroeger een reeks van ven nen, die gevoed werden door het van de Jansberg afstromende water. Al deze vennen zijn in de loop van de jaren ontgonnen en in weiland met prikkeldraad veranderd. Eén er van werd echter bij wijze van compromis gespaard, een ven, dat de naam Diepen of De Biezen draagt. Bij de grote ruilverkaveling in de gemeente Ottersum, de 2800 ha omvatte, werd dit ven van 17 ha, zijnde 0.6 van de oppervlakte van het totale ruilverkavelingsblok als reservaat gespaard. Eigenaresse is de gemeente Ottersum. Toen nu elders een onder deze gemeente gelegen klooster moest worden uitgebreid en hierdoor enkele boeren gronden verloren, meende de Gemeente, dat ook dit laatste restje natuurgebied wel kon worden ontgonnen om deze boeren tevreden te stellen. Terecht zei de Minister van Landbouw ,,neen" op dit verzoek. Immers, man neer bij een compromis bepaalde terreinen worden prijsgegeven en andere daartegenover worden bewaard, dan gebeurt dit niet, opdat na enkele jaren ook deze laatste terreinen aan de land- honger ten offer vallen. Wat zich daarna heeft afgespeeld, is een roman gelijk. Nadat eerst clandestien een sloot door het ven was gegraven, teneinde dit te doen drooglopen en deze sloot op even clandestiene wijze weer was dichtgegooid, besloot de Gemeente het houtgewas te verkopen. Zij zette een tractorploeg aan het werk, die ook de stompen rooide. Het Staatsbosbeheer greep echter in en maakte proces-verbaal op, omdat geen rooivergunning voor het hout was verleend. De houtverkoop werd daarop stopgezet, maar kort daar na brak brand in het ven uit, waardoor het hout toch grotendeels verloren ging. Naar wij vernemen heeft de Gemeente thans het plan langs de Noordrand van het ven een brede sloot te graven, opdat het ven zal drooglopen. Inmiddels heeft de Minister van Wederopbouw en Volkshuis vesting bezwaar gemaakt tegen de uitvoering van werken in dit gebied. De heer v. d. Goes van Naters, lid van de Tweede Kamer, 199

Orgaan der Vereeniging TAK | 1953 | | pagina 23