gevonden met behulp van aanmetingen, omdat de oude brand- toren geheel is verdwenen. Wel staat tot onze beschikking het gereconstrueerde DP 142, gelegen in de betonverharding van de autoweg. In eerste instantie zullen wij, uitgaande van dit punt, de plaats van het betonblok moeten bepalen. Beschouwen wij daartoe fig. 1, dan is het duidelijk, dat, met gebruikmaking van de bekende RD coördinaten, kunnen worden berekend argument DP 14219 vastl. 1 en argument DP 142 H 6. Met behulp van de theodoliet kan vervolgens met de zojuist berekende gegevens in DP 142 de richting naar 19 vastl. 1 wor den uitgezet. Voor de afstand tussen deze beide punten nemen wij het y-verschil, groot 97,51 m. Het x-verschil bedraagt nl. slechts 0,50 m. Toepassing van de bekende benaderingsformule toont aan, dat het x-verschil op de totale lengte geen invloed van betekenis heeft. Thans beschikken wij dus over richting en afstand in DP 142 naar 19 vastl. 1. Weliswaar is DP 142 slechts met een nauw keurigheid van 10 a 20 cm gereconstrueerd en kan de lengte meting tussen de bossen minder nauwkeurig worden verricht, de afmetingen van het betonblok zijn echter zodanig, dat deze ge gevens ruim voldoende zijn om de plaats hiervan te bepalen. Het verdient aanbeveling bij het graven de nodige voorzichtigheid te betrachten. Onoordeelkundig graven zou nl. het betonblok kun nen doen kantelen of verschuiven. In dat geval zou het uitgangs punt van de locale driehoeksmeting ernstig worden gestoord. Met het vinden van de ijzeren bout in het betonblok is de eerste phase van de meting afgesloten en kan een aanvang worden ge maakt met de centrering van vlaggestok 696. Als basis-eindpunten (zie fig. 2) worden gekozen A en B, bij 205 VLAGGESTOK Fig 2.

Orgaan der Vereeniging TAK | 1953 | | pagina 29