te kunnen handhaven, hebben de schrijvers de omvang enigszins beperkt. De verouderde instrumenten en methoden zijn niet meer behandeld. Aan de andere zijde zijn enige nieuwe paragrafen in gevoerd, b.v. Scheepsmeting en Astronomisceh Azimuthsbepaling. Andere hoofdstukken, o a. de Fotogrammetrie, zijn op het plan der huidige ontwikkeling gebracht. Het boek is gebonden in een frraaie linnen band en typografisch smakelijk verzorgd. J. F. v. K. Berichten Onze Algemene Vergadering* De Algemene vergadering nadert. De voorstellen zijn ingediend. Als dit Orgaan U bereikt, zal de beschrijvingsbrief met de prae- adviezen van het Hoofdbestuur wel reeds in Uw bezit zijn. Het is Uw belang, deze agenda en deze voorstellen zorgvuldig te bestu deren en in de afdelingsvergaderingen van eventueel commentaar te voorzien. De voorstellen zijn bedoeld als gangmakers voor de discussies ter vergadering. De aanwezigheid van alle leden wordt zeer op prijs gesteld. Een actief meeleven met de organisatie verhoogt de mogelijkheid, om de problemen op de juiste wijze onder de publieke aandacht te brengen. Het aanhoren van de besprekingen brengt anderen op de weg naar nieuwe ideeën, welker ontwikkeling de te onderzoeken onderdelen van ons mooie vak in een duidelijker licht plaatsen. Aan die ontwikkeling mede te werken, is tevens Uw eigen be lang. Tracht dat te zien tegen de achtergrond van het algemene belang. De te behandelen voorstellen zijn wel zeer gevarieerd. Zij weer spiegelen, evenals de inhoud van het vaktechnisch Orgaan dat op andere wijze doet, de toenemende belangstelling van de jongere landmeetkundige ambtenaren voor hun vakbelangen. Die belang stelling is begrijpelijk, maar tegelijk ook noodzakelijk. Hoe wijder de horizon wordt, hoe groter de kansen op een beter bestaan, maar ook: des te veiliger de uitoefening van de dienst- werkzaamheden. Wij zullen er blijvend naar moeten streven, dat ons werk de toets van een scherpe kritiek kan doorstaan. De vakvereniging kan daarbij een onmisbare hulp zijn. Als men slechts zijn waarde opvoert. Dat nu ligt in Uw hand. Ook het bijwonen van de jaarlijkse Algemene Vergadering en het uitwisselen op hoog niveau van de verschillende opvattingen kan er toe bijdragen, dat men op breder terrein Uw arbeid waardeert. U wordt dus verwacht! Er moet bestuursverkiezing plaats vinden. Van de twee aan de beurt van aftreden zijnde bestuursleden heeft alleen de Voorzitter zich herkiesbaar gesteld. 209

Orgaan der Vereeniging TAK | 1953 | | pagina 33