De salarispositie is door de laatste herziening in een nieuwe phase gekomen. Wij moeten ons beraden, op welke wijze wij lucht moeten geven aan broeiende spanningen in het corps, en hoe wij door wat ruimere inkomsten tot een beter sluitend huishoudbudget kunnen komen. De opleiding moet worden verbeterd, de perso neelsformatie ondervindt veel kritiek. Daarnaast zullen nieuwe wegen moeten worden opengelegd, om de studiezin onder de vakgenoten te bevorderen. Eén van de goede afsluitingen van het laatstbehandelde onderdeel .Burgerlijk recht en vakwetten" mag niet worden vergeten. Het is mogelijk, een examen af te leggen voor een commissie uit het koninklijk Tech- nicum PBNA en onze Vereniging. I.v.m. de voorbereidende orga nisatie is het natuurlijk gewenst, dat vele ernstige cursisten zich laten inschrijven. Nieuwe cursisten kunnen nog steeds worden aan genomen. PBNA verzorgt, in overleg met ons Hoofdbestuur, de cursuslessen en de correctie. Men raadplege verder de Bestuurs mededelingen. Wij doen een beroep op Uw medewerking, die ons tot nu toe steeds werd gegeven! Nieuwe arbeidsovereenkomst voor Zwitserse landmeters en land meetkundigen. De Zwitserse Bondsraad heeft bij besluit van 27 April 1953 op verzoek van de Vereniging voor het Meetwezen en de Cultuur techniek en het Verbond van Zwitserse meettechnici een nieuwe arbeidsovereenkomst verbindend verklaard (Bundesratsbeschluss über den Normalarbeitsvertrag für das Vermessungspersonal in privaten Grundbuchgeometerbureaux)dat op 1 Mei jl. in werking is getreden. Deze overeenkomst geldt voor de dienstverhouding tussen hoof den van particuliere landmeetkundige bureaux en hun personeel, belast met kadastrale metingen of ruilverkavelingen. Zij is niet van toepassing op landmeetkundige candidaten, leerling-tekenaars en tijdelijk personeel, wel op meetarbeiders, voorzover deze blij vend bij de meetwerkzaamheden dienst doen. De kleine instrumenten als rekenliniaal, passerdoos, transver- saalschaal, driehoeken e.d. behoren tot de persoonlijke uitrusting van de werknemers; alle andere instrumenten en benodigheden worden verstrekt door de werkgever. De normale werktijd bedraagt gemiddeld per week 48 uur ten kantore en 50 uur te velde. De Zaterdagmiddag is vrij. Vordert de weg van en naar de veldwerkzaamheden meer dan één uur per dag, dan moet aan de werknemer de daarboven gaande tijd met 112oo van het maandsalaris per uur worden vergoed. Overwerk moet in de regel met vrije tijd worden vereffend; 210

Orgaan der Vereeniging TAK | 1953 | | pagina 34