Bij overlijden wordt één maand, resp. 2 maanden loon uitbe taald. Bovenstaande regeling is dan het resultaat van onderhandelin gen, die reeds in 1946 zijn begonnen. Vooral de pensioenverzekering geeft de Zwitserse collega's veel voldoening. De lonen gelden voor „het platteland". Voor een stad als Bern bv. wordt daarboven 480 Zw. Fr. „Ortszulage" gegeven. Het bestuur van VSVT heeft zich voor deze zaak zeer veel moeite getroost. Dit resultaat is de bekroning van die belangeloze arbeid. Er is rekening gehouden met wijzigingen in de levensmiddelen index. Tot verandering van het besluit zijn partijen bereid, zodra de verhoging of verlaging 10 overtreft. W. K. Landbouwwegen. Als uitgave van de Nederlandse Heidemaatschappij te Arnhem zijn verschenen ,,Prae-adviezen van de werkgroep Landbouw wegen". Deze zijn behandeld in de vergadering van het Nederlandse genootschap voor Landbouwwetenschap en het Koninklijk Insti tuut van Ingenieurs (sectie cultuurtechniek). Zodra de discussies op deze prae-adviezen zijn uitgekomen hopen we op een en ander van dit drukbesproken onderwerp nader in te gaan. Ontwerp-wet voor een Frans Grondboek* In het officiële orgaan van de Franse Vereniging van kadas- terpersoneel, ,,Essor", no. 15 (nieuwe serie) is het ontwerp van een wet gepubliceerd, die invoering beoogt van een ,,livre foncier" voor Frankrijk. Specialisten die van de noodzakelijkheid van deze invoe ring een uitgebreide studie hebben opgezet, menen, dat een alge meen geldend Grondboek onontbeerlijk is voor een gezonde organi satie van het onroerend goed en van het grondcrediet. Ook voor het normaal functionneren van de publieke diensten achten deze deskundigen het Grondboek nodig. Een grotere rechtszekerheid zal dit systeem geven en wat is meer urgent in deze na-oorlogse tijd, waarin snelle stedenbouw en een sterke uitbreiding van de nuttige diensten die het onroerend goed in zijn geheel aan de maatschappij bewijst, als 't ware ongemerkt in de richting van deze Organisatie sturen? De systematische toepassing van ruilverkaveling op grote schaal, maar nog meer de noodzaak van uniformiteit op het gebied van de publiciteit der onroerende eigendom, vraagt om spoedige bekrach tiging. Een dergelijke poging heeft voor ons een bekende klank. Wij 212

Orgaan der Vereeniging TAK | 1953 | | pagina 36