Een applicatie-cursus voor de leerlingen van het Centraal Teken en Opleidingsbureau van het Kadaster op deze school van de Heidemaatschappij in verband met de arbeid ten kantore en te velde bij de Ruilverkavelingsdienst zou in overweging genomen kunnen worden. Voor de middelbare landmeetkundige ambtenaren bij die dienst (die reeds de schriftelijke cursus cultuurtechniek volgden) zou aan deze school de gelegenheid tot het volgen van een korte aanvullingscursus mogelijk moeten worden gemaakt. De opleiding tot landmeetkundige zou daardoor weer iets betei zijn aangepast aan de huidige practijk. Ook deze opleiding moet meegroeien met de behoeften! Rijksgeorganiseerd Overleg* De Centrale Commissie voor Georganiseerd Overleg in Ambte narenzaken vergaderde op Vrijdag 14 Augustus j.l. met afdeling VI van de Raad voor Rijkspersoneelsaangelegenheden, onder voorzitterschap van Mr P. A. G. Ubink, voorzitter van deze Raad. De Commissie besloot een gunstig advies uit te brengen omtrent een voorontwerp van wet tot interimaire wijziging van de Pen sioenwet 1922, Stb. 240, waarbij zij zich de vrijheid voorbehield om op enige punten haar standpunt nader te bepalen wanneer, als gevolg van de werkzaamheden der Staatscommissie voor de her ziening van de Pensioenwet, definitieve voorstellen tot wijziging dier wet bij haar aan de orde zullen worden gesteld. Omtrent een voorstel tot wijziging van de Centrale Uitvoerings beschikking van het Reisbesluit 1952, aangehouden in de verga dering van 31 Juli, besloot de commissie gunstig te adviseren. Besloten werd om op dit punt bij de organisaties nog bestaande wensen opnieuw aanhangig te maken bij de subcommissie voor het Reisbesluit. Voorts verenigde de commissie zich met een voorstel tot uitbrei ding van de verstrekkingen Geneeskundige Verzorging Politie. Enkele nog bestaande wensen zullen op een daartoe geschikt ogenblik opnieuw in behandeling komen. Tenslotte werd ingestemd met de instelling van een subcommissie ter behandeling van het vraagstuk der gemeenteclassificatie. De Centrale Commissie voor Georganiseerd overleg in Ambte narenzaken vergaderde op 21 Augustus j.l. met afdeling VI van de Raad voor Rijkspersoneelsaangelegenheiden, onder voorzitterschap van Mr P. A. G. Ubink, voorzitter van deze Raad. In behandeling werd genomen een voorstel tot wijziging van bijlage G van het bezoldigingsbesluit Burgerlijke Rijksambtenaren 1948, betrekking hebbende op de bezoldiging van de leraren van het V.H.M.O. De Commissie besloot omtrent dit voorstel een gunstig advies uit te brengen, onder aantekening, dat één der in de Centrale Commissie vertegenwoordigde centrales een afwijkend 214

Orgaan der Vereeniging TAK | 1953 | | pagina 38