De financiële consequenties van een zodanige maatregel (die neerkomt op een algemene verhoging van het aantal) vooral voor bedrijven en instellingen met vaste dienstroosters, mogen niet worden onderschat. Bovendien is daar nog de omstandigheid, dat men in belangrijke sectoren van het bedrijfsleven evenmin boven de 12 dagen uitstijgt. De Minister kan thans niet zonder meer de desbetreffende vra gen van Kamerleden bevestigend beantwoorden. Staatscommissie Status van de ambtenaar. Het is nog niet aan te geven, wanneer ongeveer het eindrapport kan worden tegemoet gezien van de Staatscommissie van advies inzake de status van ambtenaren. De commissie heeft het inleidende gedeelte van haar opdracht, te weten een onderzoek naar de historische ontwikkeling van de ambtelijke status, binnenkort gereed. Daarna is dan aan de orde de behandeling van actuele met de ambtelijke status verband hou dende vragen. (Voor het Ambtenarencentrum heeft in deze Staatscommissie zitting de Heer H. G. W. Munnik, secr.-penningmeester van de Centrale van Vereniging van Rijkspersoneel. De conclusies van dit Rapport worden met belangstelling verwacht.) Uit Hoofdst. XI (Landbouw, V. en V.) onderafd. IX: Cultuur technische aangelegenheden: In verband met de vele aanvragen tot ruilverkaveling en de beperkte capaciteit der betrokken diensten wordt elk jaar een werkprogramma opgemaakt voor de eerstkomende jaren. Daarbij wordt er vooral naar gestreefd aan de z.g. zwarte gebieden" voorrang te verlenen. Anderzijds spelen ook andere overwegingen hierbij een rol, zoals de landbouwkundige urgentie en de geestes gesteldheid der betrokken boeren. Vooral deze factoren bepalen het nuttig effect, dat van de uit te voeren werken op korte termijn mag worden verwacht. Toepassing van ruilverkaveling in een gebied, waar de bevol king daarvoor niet rijp en daartoe niet bereid is of waar de be trokken boeren niet in staat zijn om uit de verbeterde gronden te halen* wat er in zit, geeft slechts tot teleurstelling aanleiding. Deze bevolking moet daarom eerst door propaganda en voor lichting rijp gemaakt worden alvorens tot deze kostbare maat regel mag worden overgegaan. Het werkprogramma voor ruilverkaveling ziet er als volgt uit: 231

Orgaan der Vereeniging TAK | 1953 | | pagina 15