Herverkavelingswet Nood gebi eden* Bij de wet van 7 Augustus 1953, Stbl. 444, zijn regelen gesteld met betrekking tot de agrarische wederopbouw en de herverkave ling van gebieden in de provincie Zeeland in verband met de watersnood in Februari 1953. Blijkens art. 1 is de Herverkavelingswet Walcheren 1947 van toepassing verklaard op het eiland Schouwen en Duiveland, Tho- len, een deel van Zuid-Beveland en op de polder Waarde. Enkele begripsbepalingen zijn anders. Zo wordt onder ,,blok" verstaan het geheel van onroerende goederen, begrepen in de herverkave ling van een hierboven genoemd gebied en onder „herverkave lingscommissie": de commissie, belast met de leiding en uitvoering van de herverkaveling van een hierboven genoemd gebied. Natuurlijk moet in de plaats van bezettings- of oorlogshande lingen worden gelezen: de watersnood in Februari 1953. De in structie wordt vastgesteld na overleg met de centrale commissie, bedoeld in art. 8 van de Ruilverkavelingswet 1938. De schatting van gronden, als bedoeld in art. 22 van de Herver kavelingswet Walcheren 1947, welke op 1 Februari 1953 waren begrepen in een ruilverkaveling, genoemd in titel III Ruilverkave lingswet 1938, geschiedt naar de toestand, waarin die gronden zich vóór de ruilverkaveling bevonden. Blijkens art. 2 worden de ruilverkavelingen, welke op 1 Februari 1953 op het eiland Schouwen en Duiveland in uitvoering waren, niet voortqezet. De reeds qemaakte kosten komen ten laste van het Rijk. Gebieden, waarvoor een wederopbouwplan bestaat worden niet in het blok opgenomen dan met goedkeuring van de Minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting. Van de zijde der volksvertegenwoordiging wordt er op aan gedrongen, dat er met de definitieve toewijzing in eigendom van de herverkavelde bedrijven erf stukken grond de grootst mogelijke spoed worde betracht. Daarnaast zal er voor hen, die de nood- gebieden wensen te verlaten, grond beschikbaar moeten komen in de Braakman, in de Noordoostpolder of elders. Oplossing ook van dit onderdeel dringt! Opgaven mei landmeetkundige inslag Opgave XXXXII. Verscheidene lezers hebben hun krachten op deze opgave be proefd. En met succes. De gang van zaken die velen gevolgd 237

Orgaan der Vereeniging TAK | 1953 | | pagina 21