242 tenaren stond dit jaar in het middelpunt der belangstelling. Naast de te lage salariëring is dit actiepunt wel het belangrijkste. Men zal moeten inzien, dat aan deze zeer sterk in het corps levende verlan gens behoort te worden voldaan, indien op een geconcentreerde toewijding aan de dienst zonder hinderlijke onrust en ergernis prijs wordt gesteld. Het tempo, waarin deze ongetwijfeld noodzakelijke verbeteringen worden voorbereid, werkt er niet aan mee, om de ook door het middelbaar landmeet kundig personeel begeerde arbeidsvreugde algemeen te maken. Hoewel het begrijpelijk is, dat deze ongewenste stemming is ontstaan en ook het Bestuur daardoor ontoelaatbare aanvallen moest verduren, zal men toch moeten aanvaarden, dat alle verbeteringen voor hun doorvoering een lange weg af leggen. Als in aanmerking wordt genomen, dat de autoriteiten elk probleem in groot verband zien en ook de vervulling van onze wensen in het kader van het geheel moeten worden ingepast, dan is nog de mogelijkheid gebleven, om de houding van ons Ministerie met een gematigd optimisme te bezien. Het aantal landmeetkundige ambtenaren bij de velddienst zal opnieuw worden uitgebreid met 7. Een nieuwe rijkscursus aan het CTO vangt op 1 Januari 1954 aan met een dertigtal scherp geselecteerde cursisten. Wij zijn er van overtuigd, dat een verbetering van die leergang door uit breiding van het aantal vakken en practische werkzaamstelling gedurende de cursus binnen afzienbare tijd zal worden bereikt. De ontwikkeling van de ver schillende vakonderdelen en de bijzondere omstandigheden op landmeetkundig gebied, met name de moeilijkheden bij de recrutering, dwingen o.i. in die richting. De personeelsnood vooral verhinderde een onmiddellijke doorvoering. Aangezien het verstrekte tekenmateriaal te wensen overlaat, moet aan een deskundig aankoopbureau de voorkeur worden gegeven boven de thans be staande wijze van aanschaffing. Het Centraal Teken- en Opleidingsbureau van het Kadaster zou met deze aankopen kunnen worden belast. Het voorstel Limburg, om te ijveren voor een driejarige opleiding aan het C.T.O. en als toelatingseis bezit van het diploma H.B.S. 5-j. c. te stellen, lokte een discussie over dit instituut uit. De bureaux Ruilverkaveling voor de noodgebieden zullen binnenkort worden bezet (men leze de mutaties.) De moeilijke omstandigheden, waaronder daar ge werkt moet worden, eisen bijzondere voorzieningen. Voorzover dit het financiële betreft, kan hier zeker op een milde toepassing van de voorschriften worden gerekend. Op de leden wordt een dringend beroep gedaan, aan dit uiterst be langrijke werk in het rampgebied met inspanning van alle krachten mede te werken. De notulen worden goedgekeurd met hartelijke dankzegging aan de notuliste, Mej. Marinus. N.a.v. opmerkingen over denigrerende passages in een niet door de Vereniging voor Kadaster en Landmeetkunde goedgekeurd verenigingsverslag (zie Tijdschrift K. en L. Oct. 1953) stelt het Bestuur V.T.A.K. de zekerheid, dat er geen officiële rapporten omtrent ongeschiktheid of slechte praestaties van de landmeetkundige ambtenaren bestaan. Een waardig protest tegen dergelijke, dus ietwat particulier aandoende aantijgingen, is hier op z'n plaats. O.i. is dit een onjuiste weergave van het gesprokene. De omvangrijke agenda is in een vlot tempo afgewerkt. Instelling van een commissie voor een nieuw program van actie maakt de tongen los. Verschillende ideeën, als benoeming van een permanente adviesraad, het verstrekken van dusdanige bevoegdheden aan zo'n commissie, dat daardoor mogelijk het bestuursbeleid zou kunnen worden omgebogen, het „stante pede" benoemen van personen, worden als onjuist afgewezen. Na onderling beraad zijn als leden van de commissie aangewezen P. S. Teeling te Alkmaar, H. de Boer te Groningen en J. J. Vermeulen te Utrecht, die dit accepteren.

Orgaan der Vereeniging TAK | 1953 | | pagina 26