Een afdeling voor landmeetkunde aan de M.T.S, te Utrecht? Door Burgemeester en Wethouders van Utrecht is van het be stuur van de Middelbare Technische School voor de Bouwkunde te Utrecht het verzoek ontvangen, om de ingevolge artikel 25 van de Nijverheidsonderwijswet vereiste nodigverklaring te willen af geven t.a.v. de uitbreiding van het leerplan van deze school met een afdeling voor landmeetkunde. De organisaties van patroons en werklieden adviseerden tot inwilliging. 243 Verslagen en begroting worden goedgekeurd. De vergadering wenst geen terugkeer naar het stelsel één rang voor de land meetkundige ambtenaren, zolang dit niet een meer algemeen aanvaard systeem is. Een commissie, die een vergelijkend onderzoek instelt naar de gevolgen van aansluiting bij de bestaande vakcentrales, acht de vergadering overbodig. Het hierop betrekking hebbende voorstel 13 wordt verworpen. Er is vastgesteld, dat de Redactie-commissie beslist over al- of niet opname van aangeboden advertenties voor het Verenigingsorgaan. Voor de redactie van dit Orgaan had men lof. De red.commissie werd herkozen. Evenals dit het geval was op de jaarvergadering van de Algemene Bond van Ambtenaren (A.B.V.A.) en de Vereniging voor Kadaster en Landmeetkunde werd ook hier de in het gedrang komende positie van de Landmeetkundig amb tenaar A, chef de bureau besproken. De overtuiging leeft, dat hierin verbetering moet en kan worden gebracht in overeenstemming met de wijze, waarop dit elders geschiedde of door het verstrekken van toelagen. Op dit punt heerst bij de verschillende verenigingen eenstemmigheid. De bestuursverkiezing gaf geen moeilijkheden. De voorzitter G. W. Wegereef te Rotterdam, werd onder applaus met algemene stemmen herkozen. In de door het aftreden van de algemeen secretaris P. T. H. Nimwegen ontstane vacature werd voorzien door de benoeming van coll. L. J. Goedbloed. Van de tijdens de stemming nog aanwezige leden verkreeg hij 140 stemmen. Door enkele initiatiefnemers werd aan de scheidende secretaris een vulpen aangeboden en een kleine verrassing voor zijn gezin in uitzicht gesteld. De vergadering toonde zich dankbaar voor het vele werk, dat collega Van Nimwegen voor de Vereniging heeft verzet en voor de accurate wijze, waarop dit steeds geschiedde. In zijn antwoord wees deze alle dank af. Hij beschouwde zijn arbeid als een plicht, die hij met genoegen 'volbracht. Het voorstel van de afd. Utrecht, een congresdag te organiseren voor middel baar landmeetkundig personeel van de diverse landmeetkundige en technische diensten werd, na toelichting van de voorstellers, welwillend ontvangen. Het Bestuur is bereid de mogelijkheden te onderzoeken en zal de op deze zaak be trekking hebbende suggesties van leden en buitenstaanders gaarne in, overweging nemen. Er zou op die wijze meer tijd gegeven kunnen worden aan een grondige bestudering en gemeenschappelijke besprekingen van vakproblemen. Nadat aan enkele speciale onderdelen als de Rijksbegroting 1954, Hoofdstuk VUB (zie elders in dit nummer), denivellering van de salariëring samen met rangsverhoging, dei toepassing van het Reisbesluit 1952 de voorgenomen tijdelijke wijzigingen van de Pensioenwet en de toekomstige instelling van een leergang voor middelbare landmeetkundigen aan enkele M.T.S.-en nog de nodige aandacht was besteed, werd deze zeer levendige bijeenkomst om 18.15 gesloten.

Orgaan der Vereeniging TAK | 1953 | | pagina 27