De gemeenteraad heeft besloten, deze uitbreiding nodig te oordelen. Wij vernamen, dat een soortgelijk verzoek ook elders is binnen gekomen. Fotogrammetrisch onderzoek in Delft» Delft is hoofdkwartier geworden van de pas opgerichte Euro pese organisatie voor experimenteel photogrammetrisch onderzoek. Op 12 October jl. werd op het hoofdkwartier van de O.E.E.S. (Organisatie voor Europese Economische Samenwerking) te Parijs de overeenkomst tot oprichting van deze organisatie, die inmiddels met haar werk is begonnen, getekend door vertegen woordigers van België, Duitsland, Italië, Nederland en Oostenrijk. Photogrammetrie de techniek van het opmeten van een be paald object met behulp van foto's is bijzonder geschikt voor de snelle vervaardiging van topografische kaarten, die van essen tieel belang zijn voor belangrijke waterbouwkundige projecten en bij het openleggen van onontwikkelde gebieden. Vooral de lucht- photogrammetrie heeft reeds waardevolle resultaten opgeleverd op het gebied van de cartografie en de landmeetkunde. De nieuwe organisatie, die ten nauwste zal samenwerken met de O.E.E.S., zal het onderzoekingswerk coördineren, dat in de verschillende deelnemende landen wordt uitgevoerd teneinde er zeker van te zijn dat een maximum voordeel wordt verkregen bij de uitvoering van de programma's ter vervaardiging van kaarten. De voorzitter van de organisatie is kolonel V. Panier (België), directeur-generaal van het instituut voor militaire geografie, secre taris-generaal is de heer R. Verlaine (België), die verbonden is aan het ministerie voor Koloniën. Op initiatief van de Belgische regering heeft de raad van de O.E.E.S. op basis van de voorstellen van de commissie voor pro ductiviteit en toegepast wetenschappelijk onderzoek van de O.E.E.S. in Juli 1952 de aanbeveling tot oprichting van de nieuwe organisatie gedaan. De voorbereidende werkzaamheden aangaande de structuur en het werkprogramma van de organisatie werden in België uit gevoerd. In Delft zijn nu zowel het uitvoerend comité als het secretariaat gevestigd van deze organisatie, waarvan de officiële naam luidt: Organisation européenne d'étude photogrammique experimentale (O.E.E.P.E.)Het uitvoerend comité bestaat uit de secretaris generaal der stichting de heer R. Verlaine uit Luik, prof. Dr ir W. Schermerhorn en ir A. J. van der Weele, hoofd van de Meet kundige Dienst van de Rijkswaterstaat alhier. Op het ogenblik is de stand van zaken zo dat er diverse com- 244

Orgaan der Vereeniging TAK | 1953 | | pagina 28