missies in voorbereiding zijn welke uit deskundigen van verschil lende deelnemende landen zullen zijn samengesteld. Eerst wanneer deze commissies zijn gevormd en men een overzicht heeft van de wijze, waarop de regeringen der verschillende landen bereid zijn financieel en materieel hun stem aan de organisatie te geven, zal een definitief programma kunnen worden opgesteld. Wat dit programma betreft kan uiteraard thans nog niet veel worden gezegd. Wel kon ons worden meegedeeld dat er twee punten van urgentie zijn; het eerste betreft het vastleggen van een net van punten ten behoeve van de luchtkartering, het tweede een theoretisch onderzoek t.a.v. het gebruik van luchtfoto's voor technische doeleinden. Wanneer elk land afzonderlijk deze onderzoekingen moest ver richten zouden de kosten zeer hoog worden. Door de nieuwe orga nisatie nu kunnen! deze kosten door verschillende landen gezamen lijk worden gedragen. Uit enige voorlopige toezeggingen blijkt reeds dat de organisatie de belangstelling van de betrokken rege ringen heeft. Het werk, dat' de O.E.E.P.E. zal verrichten moet dan ook worden gezien in het kader van de opvoering der produc tiviteit, waarnaar allerwege wordt gestreefd; het vormt een devie- zenbron en geeft werkverruiming. Bovendien is het van belang voor het openleggen van de minder ontwikkelde gebieden. In de kring van het uitvoerend comité verwacht men dat over omstreeks twee maanden met de uitvoering van het programma een begin zal kunnen worden gemaakt. („Delftsche Crt.", 23/24 Oct. 1953). De examens Nederlandse Landmeetkundige Federatie in 1954* De Nederlandse Landmeetkundige Federatie zal in 1954 exa mens afnemen voor landmeetteehnicus, landmeetkundig tekenaar en landmeetkundig rekenaar. Het schriftelijke gedeelte van de examens zal worden gehouden in April, het practische respectievelijk het mondelinge gedeelte in Mei of Juni. De examencommissie houdt zo mogelijk rekening met de wensen van dei candidaat, voor wat betreft de plaats, waar hij het examen bij voorkeur aflegt. Aanmeldingen moeten geschieden op een daartoe bestemd for mulier vóór 1 Februari 1954 bij de secretaris der examencommissie, de heer Ir S. Rienstra, Kanaalweg 4, Delft. Het formulier wordt gratis verstrekt. Overgelegd moet worden; a. een werkgevers- of opleidingsverklaring, waaruit blijkt dat de candidaat zich gedurende de voorgeschreven termijn practisch 245

Orgaan der Vereeniging TAK | 1953 | | pagina 29