geoefend heeft en de onder b. genoemde werkstukken zelf heeft vervaardigd; b. de vereiste werkstukken, die alle originelen dienen te zijn (deze worden na beoordeling teruggezonden). Het examengeld ad 35,kan worden gestort op postrekening 390020 ten name van Ir S. Rienstra te Voorburg. Vrijstellingen op grond van diploma's worden niet gegeven. Als een candidaat na het schriftelijk gedeelte wordt afgewezen, vindt geen restitutie van het examengeld plaats. Examenopgaven samen met de verslagen van de examens boven genoemd (landmeettechnicus vanaf 1946, tekenaar vanaf 1950 en rekenaar vanaf 1949) zijn tegen betaling van 1,per examen verkrijgbaar bij eerstgenoemde aan het adres Kanaalweg 4 te Delft, die ook alle inlichtingen verstrekt. De candidaat voor het examen landmeettechnicus dient ten min ste gedurende 100 velddagen de landmeetkunde practisch te heb ben beoefend. Het schriftelijk gedeelte duurt 11 uren, het practische 2 dagen. De candidaat-landmeetkundig-tekenaar moet ten minste 100 kantoordagen het landmeetkundig tekenen beoefend hebben. Examenduur 3 dagen. De rekenaar moet 100 kantoordagen het landmeetkundig reke nen practisch hebben beoefend. Zelfde examenduur. De candidaat mag een enkele handrekenmachine meebrengen, als hij van zijn voornemen bij zijn aanmelding kennis geeft. De N.L.F. heeft de exameneisen in een uitvoerig prospectus omschreven. Wijziging Reisbesluit-rayontarieven Ruilverkaveling* Het Centraal orgaan voor het reiswezen heeft, op grond van artikel 13 van het Reisbesluit 1952, beslist, dat de tekenaars, landmeetkundige ambtenaren, landmeters en hoofdlandmeters, werkzaam bij de Dienst der Ruilverkaveling een hogere vergoe ding zullen ontvangen. Van 1 October 1953 af kan, voor de dagen waarop zittingen van plaatselijke commissies worden bijgewoond, boven de hun toekomende verblijfsvergoeding een lunchtoeslag worden gede clareerd. Deze bedraagt ten hoogste 2,per dag voor hen, die gerang schikt zijn in de categorieën I A en I en 1,50 per dag voor hen, die gerangschikt zijn in de categorieën II en III. Gedeeltelijke compensatie van de huurverhoging* In de vergadering van de Centrale Commissie voor Georgani seerd Overleg van 30 October jl. verklaarden de ambtenaren- 246

Orgaan der Vereeniging TAK | 1953 | | pagina 30