vertegenwoordigers zich accoord met een aantal door de sub commissie-classificatie gedane voorstellen, o.a. met de handhaving van het drieklassig stelsel voor de ambtenaren, een procentuele aftrek (t.a.v. ambtenaren) voor de 2e en 3e gemeenteklasse van respectievelijk 3 en 6 met een maximale aftrek van resp. ƒ10.50 en ƒ21.per maand, bevriezing van de bestaande in deling. Hiermede is het stelsel aangetast. Het besluit zal zeker geen bevrediging wekken bij de vele ambtenarenbonden, die menen dat opheffing van de classificatie thans geboden is. De meerderheid van de C.C.G.O. verenigde zich met de maat regelen, welke de Regering voornemens is voor het overheids personeel te nemen terzake van de compensatie (beter gezegd: de gedeeltelijke compensatie) van de komende huurverhoging en op heffing van de consumptiebeperking. De ambtenaarssalarissen worden met 5 verhoogd, de kindertoelage en de kindertoeslag wordt verhoogd conform de verhoging van de kinderbijslag, de pensioenen worden verhoogd met 5 de kindertoelage voor ge- pensionneerden wordt verhoogd conform de te nemen maatregel voor de invaliditeits-, ouderdoms- en wezen-rentetrekkers. Boekbespreking Landmeten en waterpassen voor bouwkundigen. Leer boek voor het onderwijs en de practijk met 179 afbeel dingen. Tweede druk. Prof. Dr Ir W. Schermerhorn en Ir H. J. van Steenis, 194 blz. Prijs 5,25. Uitg. N.V. Wed. J. Ahrend Zoon, Amsterdam. Vooral voor hen, die het duurdere Leerboek der Landmeet kunde" van dezelfde schrijvers niet willen aanschaffen, is deze beknopte uitgave een uitkomst. De beperking is gezocht vooral in dej keuze van de onderwerpen. Waterpassen en détailmeten eisten echter een plaats op, even belangrijk als die, welke in het grotere werk ten behoeve van landmeetkundigen en waterbouwkundigen is ingeruimd. Het kadaster is in hoofdstuk XIV uitvoerig behandeld, evenals de landmeetkunde in de gemeentelijke practijk (hoofdstuk XV). Deze hoofdstukken zijn bijna geheel nieuw geschreven. De hoofdindeling van het Leerboek der Landmeetkunde" is gevolgd. In de delen A, B, C en D zal men verschillende artikelen aantreffen, waarvan de tekst onveranderd uit genoemd leerboek is overgenomen. Het geheel is eenvoudiger van opzet. Na een algemene beschouwing over kaarten en kaartschalen, volgen in hoofdstuk II de landmeetkundige begrippen als maat- 247

Orgaan der Vereeniging TAK | 1953 | | pagina 31