Mede in verband met de pogingen van dit Toneelfonds, om de ruilverkavelingen door het amateur-toneel te populariseren, maken wij van het verschijnen van deze catalogus melding. Zij bevat o.m. het actuele spel ,,'t Mes mot er in!", een werk van Henk Manders in drie bedrijven. (Het onderwerp is op een aanvaardbare wijze uitgewerkt. De prijs van het boekje is 1,75). Het Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde* Het October-nummer van het Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde, tweemaandelijkse uitgave van de Nederlandse Landmeetkundige Federatie, 69e jrg. 1953, no. 5, bevat weer ver schillende belangrijke bijdragen op vakgebied. Wij menen in het bijzonder de aandacht te moeten vragen voor het artikel van Ir J. A. C. E. van Roermund over de plastic teken materialen. Naast dit nieuws vinden we een zeer leerzame bijdrage van de Directeur van het Zwitserse Kadaster, Dipl. Ing. Dr H. Harry over „Vermessungstechnische Entwicklungen in der schweizeri- schen Grundbuchvermessung", de voordracht op 12 Juni 1953 gehouden op het congres N.L.F. en voor de rekenaars: van Ir F. Harkink Controle op de berekening van een overgang". Enkele bijzonderheden over dit op hoog peil staande vaktijd schrift volgen hier. Het adres van redactie en administratie is: Nieuwe Haven 6, 's-Gravenhage, tel. 180647. Abonnementsprijs: 12,50. Losse afleveringen 2,50. Redacteur-administrateur: Ir F. Harkink te 's-Gravenhage, postrekening 103547. Aanvullingen Bezold*besluit* Bij de N.V. N. Samson, uitgeverij te Alphen aan de Rijn, ver scheen wederom een serie aanvullingen op het Bezoldigingsbesluit Burgerlijke Rijksambtenaren 1948. Deze completering omvat o.m. verschillende wijzigingen in het bezoldigingsbesluit, een alphabetische klapper rijksfuncties naar de toestand op 1 Jan. 1953, de interim-regeling ziektekosten amb tenaren 1953, het gratificatiebesluit burgerlijke rijksambtenaren 1953, richtlijnen uitvoering kindertoelage-regeling, wijzigingen in het Centraal Orgaan voor Rijkspersoneels-aangelegenheden, enz. enz. Het geheel is, zoals ook de voorgaande 'tgaven, losbladig ver krijgbaar gesteld ter inlassing in het B.B.R.A. 1948, en passend in de door genoemde uitgever zo doelmatig uitgevoerde ringband. Gaarne maken wij onze lezers attent op bedoelde aanvullingen, welke onmisbaar zijn voor een compleet bezoldigingsbesluit. Ook de aanvullingen van het voor de Belastingdienst bewerkte BB 1948 zijn verkrijgbaar. Men verzuime niet, deze aan te vra gen, als men dit nuttige boekwerk bezit. 250

Orgaan der Vereeniging TAK | 1953 | | pagina 34