JUIST VERSCHENEN: Maurice Daumas, Les instruments scientifiques aux XVIIe et XVIIIe siècles, uitgave van Presses Univer- sitaires de France, 108 Boulevard Saint-Germain, Paris Vle. Het boekwerk in 4° van 500 bladzijden is geïllustreerd met 64 platen en foto's. In het tweede hoofdstuk van het 3e gedeelte is opgenomen de ontwikkeling van de geodetische en astronomische instrumenten. Ook de Nederlandse makers zijn niet vergeten. Een goede biblio grafie en een trefwoordenregister sluit dit prachtige werk af. Prijs 1500 Fr. fr. bij inschrijving. Personalia en Mutaties 40-jarig ambtsjubileum van het Hoofd van de afdeling Kadaster en Hypotheken. De Heer W. F. Stoorvogel, Inspecteur van de hypotheken en het kadaster aan het Ministerie van Financiën, herdacht op 1 Nov. j.l. zijn 40-jarig ambtsjubileum. Hij onttrok zich aan een openbare huldiging. De jubilaris heeft in onze dienst veel en belangrijk werk verricht. Wij hopen, dat het hem gegeven moge zijn, deze arbeid aan de top van de kadastrale dienst in goede gezondheid te voleinden. Mogen wij onze hartelijke gelukwensen voegen bij de vele, die hij ongetwijfeld reeds ontving! In de Algemene Vergadering van de Vereniging voor Kadaster en Landmeetkunde, gehouden te Amersfoort op 14 November jl., werden enkele nieuwe bestuursleden gekozen. Het Bestuur is thans als volgt samengesteld: Ir W. A. van der Werff te Middelburg, voorzitter en Ir A. Govers te Utrecht, J. H. B. van Beukering te Almelo en Ir A. J. Wijtema te Arnhem, leden. Van deze treden de Heren Ir W. A. van der Werff en Ir A. Govers op als vertegenwoordigers in het Hoofdbestuur der Neder landse Landmeetkundige Federatie. Voor bestuurswijzigingen in de Vereniging van Technische amb tenaren van het Kadaster leze men de kop van dit Orgaan, blz. 217. Onderzoek landmeetk. ambtenaar A. In deze maand en in December a.s. zal te 's-Gravenhage voor 5 plaatsen worden gehouden het onderzoek voor landmeetkundig 251

Orgaan der Vereeniging TAK | 1953 | | pagina 35