Noordbrabant en Zuidholland voor herverkaveling en ruilver kaveling in aanmerking komt vanwege een tekort aan technisch personeel. Is het juist, dat vóórdien reeds moeilijkheden bestonden om met de huidige bezetting de gewenste 20.000 hectare ruil verkaveling per jaar tot stand te brengen en dat thans ten bate van de rampgebieden, vanwege personeelsgebrek, elders in den lande de economisch zo belangrijke ruilverkavelingswerkzaamheden moeten worden beperkt? Indien dit juist is, dan betreurden deze leden dit zeer en zouden zij gaarne vernemen, van welke omvang deze beperkingen zijn en wat de Minister denkt te doen om snel het euvel van de te zwakke personeelsbezetting op te heffen. In de Memorie van Antwoord geeft de Minister van Financiën op deze opmerkingen het volgende bescheid (§6, blz. 7): De Minister van Landbouw heeft in de Memorie van Antwoord bij de Herverkavelingswet Noodgebieden medegedeeld, dat naast de financiële mogelijkheden ook de capaciteit van de verschillende diensten dwingt tot selectie van de gebieden, waarop herverkaveling zal worden toegepast. Met deze diensten is niet alleen bedoeld het Kadaster doch ook de Cultuurtechnische Dienst. Bij de behandeling van de begroting 1953 heeft de ondergetekende medegedeeld, dat met de huidige personeelsbezetting 20.000 ha ruilverkaveling per jaar kan worden afgedaan. Het is niet juist, dat sindsdien als gevolg van een te geringe personeelsbezetting van de kadastrale ruilverkavelingsdienst zich moeilijkheden hebben voorgedaan om de genoemde 20.000 ha ruilverkaveling per jaar tot stand te brengen. Het is echter duidelijk dat het in het lopende jaar, naast het bestaande ruilverkavelingsprogramma, een aanvang maken met de behandeling van 36.000 ha herverkaveling bijzondere voorzieningen nodig maakt. Uitbreiding van de personeelsbezetting in de kadastrale ruil verkavelingsdienst is in uitvoering. Aangezien de recrutering van personeel voor de ruilverkavelingsdienst uisluitend kan geschieden uit het personeel van de andere kadastrale diensten, zal deze uit breiding, wil men ontwrichting bij deze andere diensten voorkomen, geleidelijk moeten geschieden. Stagnatie bij de in uitvoering zijnde ruilverkavelingen als gevolg van een te geringe personeelsbezetting van de ruilverkavelings dienst is niet te verwachten. Wel zal, echter uitsluitend in 1954, 5000 ha minder in behandeling kunnen worden genomen dan de 20.000 ha die normaal jaarlijks in behandeling kan worden genomen. Tijdens de openbare behandeling van meergenoemd hoofdstuk (vergadering Tweede Kamer 1 December 1953, Handelingen blz. 489) heeft alleen de Heer Engelbertink enkele opmerkingen gemaakt over het Kadaster en de Domeinen. Hij sprak als volgt: 10

Orgaan der Vereeniging TAK | 1954 | | pagina 12