Intussen is de voorbereiding vrijwel voltooid behoudens het nog noodzakelijk interdepartementale overleg over een aantal punten. De Minister rekent er op, dat het ontwerp ener nieuwe Pachtwet in dit zittingsjaar aan de Staten-Generaal zal worden aangeboden. Blijkens het Voorlopig Verslag op de begroting van L. V. V. drongen verscheidene Kamerleden aan op een spoedige indiening van dit wetsontwerp. Uit art. 278 blijkt, dat de werkzaamheden aan de inrichting van een statistiek voor het grondgebruik worden voortgezet. Buitengewone dienst I. Onder art. 366 (Herverkaveling Walcheren) is onder de uit gaven van aflopend karakter een post van f 100.000.— opgenomen als bijdrage van Hoofdstuk VIIB (Financiën) in de kosten van buitengewoon landmeetkundig werk, onder art. 377 (uitvoering Herverkavelingswet Noodgebieden) f 225.000.— Blijkens art. 424 (Buitengewone dienst II, Kapitaalsuitgaven) is tot ons genoegen 3 millioen uitgetrokken ten behoeve van en in verband met de huisvesting van de dienst en van ambtenaren. Uit de berichten blijkt, dat de huisvesting van ambtenaren vlot wordt behandeld. Wij mogen hopen, dat behandeling van personeelszaken e.d., meer in de sfeer van het Georganiseerd Óverleg zal worden getrokken. Indien dit juist is en wij hebben redenen, om dit aan te nemen dan zou de weinige belangstelling van de Staten-Generaal voor onze diensten een verheugend verschijnsel mogen worden genoemd! Maar dan zal ook het Georganiseerd Overleg in zijn volle om vang wettelijk geregeld moeten zijn. En dat is nog niet het geval. P. S. TEELING: F. T. L. VAN DER WEIDEN, Praktijklandmeter I Kadaster en Kaartering te Hollandia-Haven. De Kadastrale dienst in Nieuw-Guinea Wij in Nederland kunnen ons haast geen voorstelling maken van het uitgestrekte gebied dat door de vier kadasterkantoren in Neder lands Nieuw-Guinea wordt bestreken. Meer dan dertig Bureaux van de Landmeetkundige Dienst zijn bij ons over het gehele

Orgaan der Vereeniging TAK | 1954 | | pagina 14