f LD. bureaux, gecombineerd met het werk aan onze Bewaring van het Kadaster. Dan heeft men de afdeling Opname, die de supervisie heeft over alle terreinopnamen in Nieuw-Guinea, zodat uiteindelijk elke topografische opname ten goede kan komen aan elke overheidsdienst, die daarmede te maken krijgt of heeft. Onder deze afdeling ressorteert ook het werk voor de planologische diensten, voor de waterbouwkundige objecten en het waterstaats werk zoals wij dat in Nederland kennen (wegaanleg e.d.). In het Kaartenmagazijn worden alle kaarten bewaard of geregistreerd, die zijn gemaakt door andere diensten. Ook hier dus de moge lijkheid om alle diensten te laten profiteren van het kaartwerk van anderen. De werkzaamheden der vier Ressortskantoren volgen uit het voorgaande; zij bestaan uit het opmaken en bijhouden van een kadastrale registratie, alsmede zo nodig topografische opnamen, van objecten binnen de grenzen van hun ressort. Opleiding. Teneinde de beschikking te krijgen over een groter aantal kadastrale ambtenaren, belast met de uitvoering der werkzaamheden, is drie jaren geleden te Hollandia-Haven een Nieuw-Guineaans C.T.O. opgericht, de Opleidingscursus van het Kadaster en Kaartering voor de vorming van voor hun taak speciaal onderlegde middelbare 15 Afdeling voor Bijzondere opname Afdeling opname Kaartenmagazijn Reproductie-bedrijf Kadastrale Administratie in-en overschrijving Hoofd Kadaster Kaartering Ressortskantoor Hollandia Ressortskantoor Sorong Ressortskantoor Merauke Ressortskantoor Manokwari

Orgaan der Vereeniging TAK | 1954 | | pagina 17