T.b.v. de afdeling Domeinbeheer werden uitzettingen en kaarteringen verricht voor de vestiging van middenstands- en industriële bedrijven en voor de uitgifte van terreinen voor par ticuliere woningbouw, alsmede zaaiplankaarten, grafieken van de jachtresultaten en een grondsoortenkaart van Urk. De hermeting van kavels t.b.v. de Cultuurtechnische afdeling werd voortgezet. Metingen zijn verricht voor de bebossing en beplanting, hoogte- kaarten vervaardigd van waterpassingen in verschillende polders en oppervlakten van gronden in het randgebied van Oostelijk Flevoland grafisch berekend. Voorts zijn ook voor de Bouwkundige afdeling verschillende kaarten gemaakt en waterpassingen uitgevoerd. Het vervaardigen van kaarten 1 500 voor de wegenlegger werd voortgezet. In overleg met de kadastrale dienst werden 47 terreinen bestemd voor uitgifte in erfpacht, nieuwe boerderijen en landarbeiders woningen, het dorp Bant en wijzigingen in de terreingrens bij Schokland voor kadastrale toepassing gemeten. Verschillende foto's geven een indruk van het nieuwe land. Lezing aanbevolen. W.K. Het tijdschrift „Documentreproductie" no. 6, 1953 (officieel tweemaand. orgaan van het Nederlands ge nootschap voor documentreproductie, red. Dr O. A. Guinau, Slangenkruidlaan 21, Haarlem; abonnements prijs f 7.50) bevat een belangrijk artikel van de Heer H. van Leeuwen over de maatschappelijke betekenis van de document reproductie. In deze voordracht, enige tijd geleden gehouden op het jaar congres van de Studiekring voor Overheidsdocumentatie te Arnhem, geeft de spreker (als bibliothecaris) zijn visie op de reprografische ontwikkeling, Hij acht de documentreproductie om drie redenen van belang ten eerste kan zij de documenten behoeden voor het nageslacht, in de tweede plaats vergroot zij de mobiliteit en daarmee de efficiency van het werk, in de derde plaats kan zij documenten reconstrueren. Dit artikel moet gelezen worden! Berichten Een technisch woordenboek voor de landmeetkundige vakken* Als men vaktechnische zaken bestudeert met behulp van boek werken in vreemde talen en voor Nederlanders vormen dezulke toch de meerderheid dan aarzelt men dikwijls tussen verschillende 42

Orgaan der Vereeniging TAK | 1954 | | pagina 44