Met de indiening van het wetsontwerp zal dus nog enige tijd gemoeid zijn. Omdat naar onze mening de tarieven voor verscheidene ver richtingen ongetwijfeld laag zijn te noemen, is een spoedige in diening een eis des tijds. Oprichting internationaal instituut landaanwinning waar schijnlijk* New York. De oprichting van een internationaal instituut voor landaanwinning, dat in Nederland zal worden gevestigd, is waarschijnlijk. Dr Emory Morris van de Amerikaanse „Kellog Foundation" heeft daartoe in Nederland besprekingen gevoerd. De „Kellog Foundation" zal voor de eerste jaren ongeveer een millioen gulden voor het op te richten instituut bijdragen. De positie van de gehuwde vrouw in het nieuwe B*W. In de openbare vergadering van de Tweede Kamer der Staten- Generaal van 11 September jl. zijn de volgende conclusies n.a.v. de derde en vierde reeks van vraagpunten inzake een nieuw Burgerlijk Wetboek, zoals zij door de Minister van Justitie aan de Tweede Kamer zijn voorgelegd zonder hoofdelijke stemming aanvaard 43. Het afhankelijk domicilie van de gehuwde vrouw behoort te vervallen. 45. Aan de gehuwde vrouw moet volkomen handelingsbekwaam heid worden verleend. 46. De algehele gemeenschap van goederen van het huidige recht moet, behoudens enkele verbeteringen, regel blijven, doch de afwijkingsmogelijkheid daarvan moet dusdanig worden geregeld, dat aan reeële belangen zoveel mogelijk tegemoet gekomen wordt. 47. De wet make in het huwelijksgoederenrecht en het erfrecht geen onderscheid tussen eerste en tweede of verdere echtgenoot. 48. Adoptie in beperkte vorm en met de nodige waarborgen om kleed verdient overweging. Van liel Verenigingsbestuur Vakbesprekingen met de Vereniging voor Kadaster en Land meetkunde* Op 30 December jl. heeft het bestuur kennis gemaakt met het nieuwe bestuur van de Vereniging voor Kadaster en Landmeetkunde. De bespreking, die hierna in een prettige sfeer plaats vond, bood 46

Orgaan der Vereeniging TAK | 1954 | | pagina 48