fout is geslopen in onze bijdrage: Jurisprudentie opgenomen in het Januarinummer bladzijde 37. De gewraakte zin, regels 4 en 5 van onderen, had behoren te luiden: „Door niet-gebruik door een der buren houdt een tussen twee naburige percelen bestaand riool niet op gemeenschappelijk te zijn". Ruilverkaveling aNieuwe aanvragen* Bij de Centrale Cultuurtechnische Commissie te Utrecht kwamen de volgende aanvragen om ruilverkaveling binnen: Van Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant betreffende een complex gronden, gelegen onder de gemeente Nieuw-Vossemeer ter grootte van 130 ha en van 2400 ha onder Oirschot; van Friesland betreffende 3010 ha onder de gemeenten Dantumateel, Kollumerland en Nieuw-Kruisland en Dokkum; van Utrecht be treffende gronden, gelegen onder de gemeente Jutphaas ter grootte van 2190 ha; van Gelderland betreffende gronden onder Putten ter grootte van 980 ha; van Drenthe 990 ha onder Roden en Norg; van Overijssel betreffende een complex gronden onder Wierden van 490 ha en 440 ha onder de gemeenten den Ham; en van Limburg onder de gemeenten Horst en Sevenum ter grootte van 2920 ha. Al deze aanvragen voldoen aan de eis, gesteld in artikel 22, lid 3 van de gewijzigde Ruilverkavelingswet 1938. b* Uitslag stemmingen* Op de stemmingsvergadering van 23 December 1953 te Denekamp is de ruilverkaveling van het blok „de Beneden Dinkel", gelegen onder de gemeenten Denekamp, Ootmarsum en Tubbergen, aan genomen. De oppervlakte van dit blok bedraagt ruim 5000 ha, het aantal stemgerechtigden 1419. De 215 eigenaren, die tegenstemden, vertegenwoordigden een oppervlakte van rond 1600 ha. Ook de ruilverkaveling van het blok „Spier Weister", gelegen onder de gemeente Beilen (oppervlakte 1481 ha, aantal stemge rechtigden 617), is aangenomen. Hier stemden slechts 39 eigenaren, die samen een oppervlakte van 231 ha vertegenwoordigden, tegen. Opgaven mei landmeetkundige inslag Opgave XLIV. Enkele inzenders maakten terecht de opmerking dat deze opgave veel overeenkomst vertoont met opgave XIV, jrg. 7, blz. 75. 72

Orgaan der Vereeniging TAK | 1954 | | pagina 24