Verslagen van de N.L.F .-examens 1953 Studerenden voor de landmeetkundige examens, ingesteld door de Nederlandse Landmeetkundige Federatie doen goed ernstig kennis te nemen van de inhoud der verslagen, die ook ditmaal over het jaar 1953 zijn verschenen. De examencommissie geeft hierin zeer waardevolle aanwijzingen, waarmee toekomstige can- didaten voor één dezer examens zeker hun voordeel kunnen doen. Enkele gegevens uit deze verslagen mogen hier volgen. Landmeettechnicus» Van de 22 candidaten slaagden er 14 voor het schriftelijk gedeelte; aan 11 candidaten kon het diploma worden uitgereikt. De opgave grootteberekening werd vaak buitengewoon slordig uitgewerkt, wat het maken van fouten onnodig in de hand werkte. KaarttekenenHet kaarteren was over het algemeen goed; de beschrijving liet echter zeer veel te wensen over, ondanks het feit dat de meesten niet klaar kwamen. Dit wijst duidelijk op gebrek aan oefening. Landmeetkundige berekeningenHierbij liet men vaak na de toch noodzakelijke controles uit te voeren. Landmeetkundig tekenaar» Zes candidaten namen deel aan het schriftelijk gedeelte; voor het mondeling werd de helft afge wezen. Twee behaalden het diploma. Tekenvakken. Als bij landmeettechnicus was ook hier het inkten en beschrijven slecht, terwijl deze onderdelen bij een tekenaar toch zwaar dienen te wegen. Dat meer dan de helft een onvoldoende behaalde zou men niet mogen verwachten. De berekeningen vielen erg ongelijk uit. Voor dit onderdeel is een grondige voorbereiding beslist noodzakelijk. Het mondeling examen viel erg tegen. Landmeetkundig rekenaar» De twee candidaten die hieraan deelnamen zijn beide geslaagd. De opgave Technische berekeningen voorkomende op blz. 128 van de 11e jaargang (Mei 1953) van dit Orgaan, een opgave die de commissie terecht bij uitstek geschikt achtte om het inzicht der candidaten te toetsen, werd slecht gemaakt. Overigens werden de berekeningen overzichtelijk uitgevoerd. Over het algemeen vielen de resultaten van dit examen, ook wat het mondeling gedeelte betreft, tegen. Opgaven met bijbehorend verslag zijn (per examen samen voor f 1.—) verkrijgbaar bij de secretaris van de examencommissie, de Heer Ir. S. Rienstra, Kanaalweg 4, Delft, waar ook kosteloos het prospectus van elk dezer examens voor het jaar 1954 kan worden aangevraagd. 76

Orgaan der Vereeniging TAK | 1954 | | pagina 28