Als AF de X-as is van een rechthoekig coördinatenstelsel met A als oorsprong, bereken dan de coördinaten van H, K, L en M en de afstanden FL, FH, AM en AK. Ga niet over tot de volgende opgaven alvorens U Uw uit komsten van opgave 1 zodanig hebt gecontroleerd, dat U weet, dat ze goed zijn. Voor de opgaven 2 en 3 zult U deze uitkom- Sten nodig hebben. Opgave 2. Grenspunt P is het midden van LM. De grens PQ staat lood recht op EF. Bereken de coördinaten van P en Q, de afstanden FQ en PQ en de grootten van de percelen 3 en 4 (voor zover U deze uit coördinaten berekent, moet U een der driehoeksfor- mules gebruiken en alle factoren in het grootteberekeningsformulier noteren). Opgave 3. Bereken de grootte van het perceel ABCDEFG uit slechts vijf producten, waarvan U de factoren in het formulier noteert. Con troleer daarna of de gevonden grootte de som is van de grootten der percelen 1 tot en met 4. Van lief Verenigingsbestuur: Enkele gedachten over de personeelsformatie bij het Kadaster* In het Februari-nummer van het Orgaan van de Vereniging voor Kadaster en Landmeetkunde heeft het bestuur in een artikel „Het Kadastrale Personeel in de toekomst" zijn zienswijze ontwikkeld en de leden ter bestudering en bespreking voorgelegd. Wij zijn genoodzaakt onze mening hier tegenover te stellen, omdat zij op verschillende en belangrijke punten afwijkt van die in het bovengenoemde artikel. Plaatsruimte belet ons helaas dit artikel geheel over te nemen. Wij citeren van pag. 20, te beginnen met 9e r.v.o. ondanks het feit dus, dat er inlichtingen werden verlangd waarvoor het kadastrale archief ten enen male onvoldoende moest worden genoemd, heeft het kadaster altijd voldaan aan de gestelde eisen en zulks in niet geringe mate door het werk van de land meters, die door hun brede algemene ontwikkeling en kadastrale kennis kans zagen om het publiek het vertrouwen in het kadaster te schenken, waar de gebrekkige grondslag dit niet kon." Wanneer wij dit aandachtig lezen, krijgen wij de indruk dat de kadastrale dienst en/of de landmeters destijds als orakel hebben gefungeerd. 81

Orgaan der Vereeniging TAK | 1954 | | pagina 33