minstens een jaar nodig te hebben onder voortdurende controle van de landmeter. De M.T.S.-ers spreken een eigen taal, schrijft het bestuur van de Vereniging voor K. en L. Wij trekken dit niet in twijfel. Het valt ons echter op, dat vergeten is erbij te vermelden, dat dezelfde M.T.S.-ers bij alle Departementen, bij de Provincie's, de Gemeenten en vanzelfsprekend in 't vrije bedrijf, bovendien een eigen salaris hebben, dat belangrijk uitgaat boven het salaris, dat bij het Ministerie van Financiën voor de v.m.k. als maatstaf geldt. De promotiekans van deze heren M.T.S.-ers gaat bovendien nog verder. Wij verwijzen naar de toelichting op het B.B.R. 1948 (Uitgegeven door de Uniegroep Belastingen) pag. 20, r. 21 v.b. „Door studie en practische bekwaming zullen de adj. technische ambtenaren (eisen diploma M.T.S. of een ander middelbaar-technisch diploma) in de praktijk niet onderdoen voor de ingenieurs en wij juichen het daarom toe, dat voor een aantal daartoe in aanmerking komende ambtenaren de mogelijkheid is geschapen overeenkomstig de (hoof-)ingenieursrang te worden gesalarieerd. Zij ontvangen dan het salaris van ingenieur le kl. resp. hoofdingenieur." (Pag. 22 van dezelfde uitgave.) De waterbouwkundige van de Waterstaat (eisen M.T.S.) toucheert een salaris, gelijk aan dat van de landmeter le klasse van het kadaster. In dit verband citeren wij uit het hier bestreden artikel, blz. 24. regel 10 v.b.: „Wanneer we zien, dat allerwege mensen met een volledige M.T.S.-opleiding gevraagd worden op salarissen, liggende tussen f 5000,— en f 7000,menen wij, dat voor f 530,— per maand meer gevraagd kan worden dan een opleiding van MULO 1 V4 jaar C.T.O." De onjuistheid hiervan is n.o.m. hiervóór reeds duidelijk aan getoond. De kansen, die de Landmeetkundige dienst deze mensen heeft te bieden, steken bij het voorgaande wel schriel af. De Vereniging voor K. en L. moge bedenken, dat zij het paard van Troje binnenhaalt, indien het ministerie van Financiën de consequenties zou aanvaarden van de bovengenoemde hogere bezoldiging en doorstroming van deze M.T.S.-er. Op grond hiervan menen wij, dat de nieuwe M.T.S.-studie- richting geen of zeer weinig afgestudeerden een tewerkstelling bij het kadaster zullen ambiëren. Dat is toch niet de bedoeling van het bestuur van K. en L.? Wanneer wij dan op pag. 24 van hun Orgaan lezen, dat het bestuur deze heren M.T.S.-ers eenvoudige (cursievering van ons) gewone dienstmetingen" wil laten verrichten en wat meer assistentie 86

Orgaan der Vereeniging TAK | 1954 | | pagina 38