Boekbespreking Personeelsvoorschriften* Deel XVIII der Fiscale Encyclopedie Supplement 2 (bijgewerkt tot 1 October 1953), bewerkt door P. H. Pesman en A. Bouman. Uitgave van de N.V. Uitg. Mij. fli. E. Kluwer, Deventer. Prijs f 8.82. Wij ontvingen het zeer omvangrijke supplement 2 op de Personeels- voorschriften met 30 blz. wijzigingen van het Ambtenarenreglement Belastingdienst en het Algemeen Rijksambtenarenreglement, 25 blz. aanvullingen op het Ambtenarenbesluit Belastingdienst, 20 blz. Arbeidsovereenkomstenbesluit, de Instructie Schrijvers, aanvullingen op de Instructie meetarbeiders, de hoofdzaken van de Pensioen wet en vele noodzakelijke aanvullingen op en wijzigingen in de chronologische tafels en het trefwoordenregister. Dit supplement is noodzakelijk voor allen, die „Personeels- voorschriften" aanschaften. De samenstellers en de uitgeverij hebben met deze uitgave weer prachtig werk verricht. Het overzicht van de hoofdzaken der Pensioenwet is duidelijk gesteld. Het is wel jammer, dat nog geen rekening gehouden kon worden met de inmiddels van kracht geworden wijzigingen als gevolg van het wetsontwerp, dat in October 1953 werd ingediend, maar dat komt zeker met de verschijning van supplement 3 in orde. „Personeelsvoorschriften" achten wij onontbeerlijk studiemateriaal voor hen, die zich bekwamen voor het examen landmeetkundig ambtenaar A van het Kadaster, voor de landmeetkundige amb tenaren, die zich aan een taakonderzoek moeten onderwerpen en voor de chefs de bureau. W.K. Driemaandelijks bericht betreffende de Zuiderzeewerken, jaargang 34, 3e kw. 1953. Uitgave van het Ministerie van Verkeer en Waterstaat, prijs f 0.50. De driemaandelijkse mededelingen betreffende de werkzaamheden voor de afsluiting en gedeeltelijke droogmaking van de (voormalige) Zuiderzee zijn deze keer in een bescheiden omvang van 20 blad zijden verschenen. Het nieuws dat betrekking heeft op de Noord oostpolder zal in een volgend bericht worden verwerkt. De Zuiderzeewerken hebben ook profijt kunnen trekken uit het geniaal inzicht in toegepast natuurwetenschappelijke vraagstukken, waarmede Prof. Dr H. A. Lorentz begiftigd was. De tentoonstelling, welke het Rijksmuseum voor de geschiedenis natuurwetenschappen te Leiden heeft gewijd aan Lorentz's werk ter gelegenheid van de herdenking van zijn geboorte, honderd jaar geleden, vroeg aandacht voor deze geleerde. 88

Orgaan der Vereeniging TAK | 1954 | | pagina 40