De arbeid aan de zuidelijke polders en bij Flevoland vinden wel geregeld voortgang, maar de noodzakelijk geworden werken in de noodgebieden (na de Februariramp) remmen helaas de activiteit af. Fraaie foto's geven een goed beeld van het gepresteerde. W.K. Berichten Wijziging van de Pensioenwetten De Staten-Generaal heeft aan het wetsontwerp van 14 Jan 1954 tot wijziging van verschillende Pensioenwetten, zijn goedkeuring gehecht. Deze wijzigingen zijn de volgende: arbeidscontractanten worden ambtenaar in de zin van de Pen sioenwet 1922, waardoor zij recht op pensioen krijgen; het absolute maximum van de eigen pensioenen vervalt, zodat men meer dan f 4800,— pensioen kan krijgen, dit geldt ook voor diegenen, die reeds gepensionneerd zijn; het absolute maximum van de weduwen- en wezenpensioenen vervalt, ook t.a.v. de reeds gepensionneerde weduwen en wezen; het invaliditeitspensioen in daarvoor geëigende gevallen wordt aangevuld; de wachttijden worden in de meeste gevallen met enige jaren verkort. Blijkens een mededeling van de Regering zal op de pensioenen der burgerlijke-, militaire- en spoorwegambtenaren 5 toeslag worden uitbetaald (de eerste uitbetaling heeft bij wijze van voor schot plaats gehad). Opleiding Landmeetkundig ambtenaar In „De Ambtenaar" van 30 Jan. j.l. lezen wij: In het, door de drie samenwerkende bonden van overheids personeel samengestelde program van actie, betreffende de tech nische dienst van het kadaster, moeten wij de daarin uitgestippelde opleiding van de landmeetkundige ambtenaar even voor het voet licht brengen. In dit program van actie wordt de opleiding van de landmeet kundige ambtenaren aan het Centraal Teken- en Opleidingsbureau als onvolledig beschouwd. Eén van de speciaal naar voren springende punten is het voorstel betreffende een practijkjaar als deel van de opleiding. Dit punt getuigt van grote zin voor de werkelijkheid, want de noodzake lijkheid wordt door de practijk bewezen. Wat is namelijk het geval? De opleiding heeft plaats aan het 89

Orgaan der Vereeniging TAK | 1954 | | pagina 41