bovenbedoelde bureau en duurt gemiddeld 15 maanden. Dat men in een goed jaar een behoorlijk onderlegd ambtenaar kan afleveren zal wel niemand durven te beweren. Bovendien zijn deze mensen dan te jong en hebben nog nooit een kadasterkantoor van binnen gezien. Als gevolg hiervan moeten ambtenaren, werkzaam aan de bu reaux voor Ruilverkaveling en B.L.W. met meerdere dienstjaren detachering vragen naar de kantoren voor de gewone dienst. Het ontbreken van kadastrale practijk is voor het behoorlijk uit voeren van hun werk steeds als een gemis gevoeld, maar zonder deze practijk zijn ze tevens niet in staat zich met succes aan een vakexamen te onderwerpen. Het lijkt ons daarom noodzakelijk, de opleiding aan het Centraal Teken- en Opleidingsbureau, op zijn minst met dit practijkjaar te completeren. Mutaties en personalia Geslaagd Aan het in November en December 1953 gehouden examen (onderzoek), bedoeld bij art. 72, le lid van het Ambtenarenbesluit Belastingdienst, juncto par. 50 en 51 van de Examenbeschikking, hebben de volgende landmeetkundige ambtenaren voldaan: F. Bruin, Zierikzee Rv; W. Dubbelt, s-Gravenhage CTO; M. Janzen, Heerenveen LD en J. J. Vermeulen, Zierikzee Rv. Na een taakonderzoek zijn de landm.ambt. W. Nijdam, Alk maar LD en A. W. Boelhouwer te Zwolle Rv bevorderd tot landm.ambt. A. Voor het examen vakwetten PBNA-VTAK slaagden de vol gende landm.ambt.: J. F. M. van Asperen, N. den Daas, H. van Duinen, R. Engels man, G. J. Hergelink, J. H. Holsbrink, H. T. Kamphuis, A. Klaver boer, H. J. Rutgers en D. v. d. Steenhoven. Betrokkenen ontvangen een getuigschrift. In Mei a.s. wordt wederom een examen ge houden Examen M.O. Economie: H.A. Olink te Arnhem. Staats Praktijk Diploma Boekhouden: P. Reijnders te Arnhem. Onze hartelijke gelukwensen aan de geslaagden! 90

Orgaan der Vereeniging TAK | 1954 | | pagina 42