hebben er in het algemeen ernstig bezwaar tegen, als het te lang duurt. Het wordt bovendien te kostbaar. Minister Mansholt eindigde zijn opmerkingen met de mededeling, dat hij liever gaat in de richting van snel werken bij bepaalde ruilverkavelingen dan van het tot stand brengen van veel ruil verkavelingen in een langzamer tempo, omdat dit voor de betrok kenen veel bezwaarlijker is. De Memorie van Antwoord op de Ruilverkavelingswet is intussen verschenen. Nieuwe aanvragen* De Centrale Cultuurtechnische Commissie ontving de volgende aanvragen om ruilverkaveling: van het College van Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant betreffende een complex gronden, gelegen onder de gemeenten Ossendrecht en Woensdrecht (420 ha); van gronden onder de gemeente Luyksgestel (1170 ha); van 2670 ha onder Nuenen ca; van 690 ha onder de gemeenten Veldhoven, Eersel en Riethoven en van een complex gronden onder Bergeijk ter grootte van 4800 ha en van 589 ha onder Nistelrode; van het college van Gedeputeerde Staten van Limburg betreffende 2690 ha onder Beesel; van de provincie Utrecht betreffende 450 ha onder Harmeien en Kamerik; van de provincie Zuid-Holland van 320 ha onder de gemeenten Ouddorp en Goedereede; van de provincie Friesland een aanvraag van de besturen der Friesche Maatschappij van Landbouw en de Christelijke boeren- en tuindersbond betreffende 9350 ha onder Smallingerland. Deze aanvragen voldoen aan de eis, gesteld in artikel 22, lid 3 van de gewijzigde Ruilverkavelingswet 1938. Uitslag stemming ruilverkaveling „Grebpolder"* Op de stemmingsvergadering, die op 16 Maart 1954 onder Voorzitterschap van de Heer B. de Vries, Lid van het College van Gedeputeerde Staten van de Provincie Noord-Holland, te Schoorldam is gehouden, is de ruilverkaveling van het blok „Greb- polder", gelegen onder de gemeente Warmenhuizen, aangenomen. De oppervlakte van het blok bedraagt 161.93.80 ha, het aantal stemgerechtigden 88. Tegen stemden 16 eigenaren, een oppervlakte vertegenwoordigend van 24.94.39 ha. Opgaven mei landmeetkundige inslag Opgave XLV. Dit is een probleem, dat, naar we veronderstellen, aan de praktijk is ontleend. Dergelijke gevallen toch komen in ons kadastrale dienst- 104

Orgaan der Vereeniging TAK | 1954 | | pagina 12