Dienst. Deze gebruikt de vervaardigde hoogtekaarten van de door de dienst opgezette en gesubsidieerde waterbeheersingsplannen en de voorbereiding van ruilverkavelingen, waarvan het Rijk de kosten draagt. De gegevens worden o.m. verstrekt aan de Topografische Dienst te Delft, welke zijn topografische kaart hiermede aanvult. Na de totstandkoming van ruilverkavelingen of verbeterings objecten worden zij op zodanige wijze in het archief opgeborgen, dat zij feitelijk voor de buitenwereld verloren gaan. Van enige coördinatie van dergelijke gegevens, ook van andere diensten, is geen sprake en de schade door dubbele arbeid blijft meestal onopgemerkt. De schrijver deelt nog mede, dat de Cultuurtechnische Dienst er toe overging de criteria van een deugdelijke hoogtekaart strikter te formuleren, aansluitend aan de nauwkeurigheidseisen, die de Meetkundige Dienst van de Rijkswaterstaat in de rijkspeilmerken- boekjes aan de doorgaande waterpassingen stelt. Ir van Schagen snijdt een probleem aan, dat ook op andere terreinen voorkomt. Coördinatie van arbeid is nuttig. Het blijkt wel, dat verwezen lijking van deze wens(en) moeilijk is. Akten met tekeningen (P.W. 15724 - Resolutie van 20 Mei 1952, No. 141.) Overschrijving van het afschrift van een notariële aktewaarbij gedeelten van kadastrale percelen worden overgedragenindien bij dat afschrift niet tevens ter overschrijving wordt aangeboden een afschrift van de kaart, welke aan de minute van de akte is gehecht en welke dient om de overgedragen perceelsgedeelten nader aan te duiden Een hypotheekbewaarder deelde mede, dat herhaaldelijk afschriften van notariële minuutakten ter overschrijving werden aangeboden, zonder dat daarbij copieën van de aan die akten gehechte tekeningen werden gevoegd. Als voorbeeld gaf de bewaarder twee aan de practijk ontleende omschrijvingen van gekochte percelen, waarvan de eerste luidde: „Een perceel grond ter grootte van ongeveer aren aan de te A, met rode omlijning aangegeven op de aangehechte kaart, welke door partijen is voor echt erkend en ten blijke daar van door hen getekend, kadastraal bekend gemeente A, sectie D, nummers en alle gedeeltelijk". Indien bij het overge schreven afschrift geen copie van de kaart is gevoegd kunnen derden niet nagaan welke gedeelten van de genoemde kadastrale percelen zijn overgedragen. In zodanig geval zou zo meende 112

Orgaan der Vereeniging TAK | 1954 | | pagina 20