de bewaarder door de overschrijving de eigendom niet over gaan. Als tweede voorbeeld gaf de bewaarder de volgende om schrijving: „Een perceel grond gelegen nabij de te B, uitmakende een op het terrein kennelijk afgebakend gedeelte van het kadastrale perceel gemeente B, sectie D, no. ter grootte van ongeveer ha, zodanig als dit gedeelte op de aan de akte gehechte situatietekening in groene, rode, witte en blauwe kleur is aangegeven". Of in dit tweede geval door overschrijving van het afschrift van de akte zonder een copie van de situatietekening de eigendom zou overgaan, was naar het oordeel van de bewaarder van de feitelijke omstandigheden afhankelijk, waarbij zich ver schillende gevallen zouden kunnen voordoen. De hypotheekbewaarder vroeg voorlichting voor de in gevallen als deze te volgen gedragslijn. Naar aanleiding hiervan heeft de Minister te kennen gegeven dat de volgende richtlijnen behoren te worden gevolgd: le. Wanneer de omschrijving in de akte van de perceelsgedeelten in kwestie zodanig is, dat zonder raadpleging van de tekening niet is na te gaan, welke grond in de overgang is begrepen en niet naar een aangebrachte afpaling wordt verwezen, wordt de akte wel overgeschreven. In dit geval wordt echter door de bewaarder aan de notaris, voor wie de akte is verleden, medegedeeld dat geen kadastrale toepassing van deze akte zal volgen, zolang de bij de minuutakte behorende kaart niet mede is overgeschreven. 2e. Is in de akte wel een clausule opgenomen omtrent een op het terrein aangebrachte afpaling van de perceelsgedeelten in kwestie, doch is weder zonder raadpleging van de tekening niet uit te maken, waar de in de overgang begrepen grond is gelegen, dan wordt door de bewaarder een post in het register Kadaster no9 geboektHet dient te worden overgelaten aan het inzicht van de landmeter van het kadaster of in dit geval de aanduiding op het terrein en de aanwijzing door partijen van de nieuw te vormen kadastrale grenzen zodanig isdat kadastrale toepassing van de akte kan plaats vinden Is de landmeter van gevoelen dat niet ondubbelzinnig vaststaat wat is overgegaan, dan zal hij de toepassing opschorten en de be waarder zal op rectificatie bij de notaris aandringen terwijl hij eventueel ook in dit geval een nadere omschrijving overeenkomstig de bij de akte behorende tekening zal verlangen. Tenaamstelling van onroerend goed (P.W. 15722. Resoluties van 23 Nov. '51no. 44 en 12 Febr. '52, no. 63.) Tenaamstelling van onroerend goeddoor een gemeente verkregen van een vereniging tot verbetering van de volkshuisvesting op grond van art6lid 1 ecqart. 19, sub d van het Woningbesluit 113

Orgaan der Vereeniging TAK | 1954 | | pagina 21