op verbonden onroerende goederen aan tot welk bedrag op de schuld is afgelost ingevolge bovenstaande bepaling. Indien, zo zegt art. 39, een schuldeiser overgaat tot uitwinning, dan wel op grond van een hem verleende volmacht overgaat tot verkoop van een hem verhypothekeerde zaak, waaraan herstelbare schade is toegebracht, zal hij bevoegd zijn de aanspraak van de schuldenaar op de bijdrage aan de koper van de zaak over te dragen mits; a. hij te voren de eigenaar schriftelijk heeft aangemaand binnen een redelijke termijn de nodige herstellingen te verrichten en aan de aanmaning niet is voldaan; b. de minister heeft verklaard dat hij tegen de overdracht van de bijdrage geen bezwaar heeft. Blijkens het in art. 59 vermelde worden voor verrichtingen aan de bewaringen van de hypotheken, het kadaster en de scheeps- bewijzen, nodig voor de uitvoering van deze wet, geen kosten in rekening gebracht. Voor de werkzaamheden van Notarissen betreffende eigendom van en zakelijke rechten op onroerende goederen of schepen, in verband met de uitvoering van deze wet, worden zo nodig door de Minister van Justitie bijzondere tarieven vastgesteld. Van liet Verenigingsbestuur: „De Oude Garde jubileert"* 1 Mei 1914—1 Mei 1954* Wanneer wij, buiten medeweten van de redacteur-administrateur, plaatsruimte vragen in ons orgaan en bovendien afwijken van de gewoonte om geen bijzondere aandacht te schenken aan ambts jubilea in dit orgaan, dan moet hiervoor wel een bijzondere reden aanwezig zijn. Die is er dan ook inderdaad. Voor ons ligt een „Ranglijst van Ambtenaren van het Kadaster, Domeinen en Grondbelasting" van 1 Mei 1914. Hieruit blijkt, dat op deze datum 20 collega's in dienst traden en toen het corps op een sterkte brachten van 110 tekenaars. Het was de grootste groep, die na 1 November 1875 bij de dienst van het Kadaster en de Domeinen haar intrede deed. Hiervan zijn thans nog 10 collega's in de dienst werkzaam. Wij nemen hun namen over in de volgorde zoals zij in boven genoemde ranglijst staan vermeld. A. van Liere, Amsterdam LD; P. J. W. Weijmer, Haarlem LD; J. C. van der Meer, Zwolle BLWW. Koopmans, Utrecht LD J. F. M. van Beek, Breda LD; A. Bijlsma, 's-Gravenhage LD; 117

Orgaan der Vereeniging TAK | 1954 | | pagina 25