Ruilverkaveling Het nieuwe wetsontwerp Ruilverkaveling* De memorie van Antwoord verschenen. In dit Orgaan, jg. 9, no 2, deelden wij mede, dat het ontwerp voor een nieuwe Ruilverkavelingswet gereed was. Nu, drie jaar later, is de Memorie van Antwoord verschenen. Het is zeker verheugend te noemen, dat de Regering er naar streeft de capaciteit van het ruilverkavelingsapparaat tot het maxi mum op te voeren en tegelijkertijd de procedure van de uitvoering tot de kortst mogelijke duur terug wil brengen. Ondanks dit ver langen is het echter niet denkbeeldig, dat zelfs wanneer aan deze voorwaarden is voldaan, het nog niet mogelijk zal zijn om het tempo van de uitvoering van ruilverkavelingen met de behoefte in evenwicht te doen zijn. De Regering is doordrongen van de noodzaak, dat het te lage tempo, waarin de ruilverkavelingen tot stand komen, moet worden opgevoerd. Een van de voornaamste oorzaken, welke aan een aanzienlijke verhoging van het tempo in de weg staan, is de onvoldoende per soneelsbezetting van de met de uitvoering belaste diensten. Er zal dus meer personeel moeten worden aangetrokken, maar aan het tempo en de mate van uitbreiding zijn grenzen gesteld, omdat, afgezien van het financiële aspect, slechts speciaal daartoe opgeleide deskundigen voor toevoeging aan het apparaat in aan- 134 Geraadpleegde literatuur 1) Fustel de Coulanges, Nouvelles recherches sur quelques problèmes d'histoire, Paris 1891. 2) U. v. Wilamowitz, Die Phaeaken (art. in International Monatschrift für Kunst u. Technik, VIII, 1914.). 3) R. Bareste, Plaidoyers civils de Démosthène, t. I, blz. 180. 4) Jamblique, Sur la vie pythagoricienne. 5) Paul Guiraud, La propriété foncière en Grèce, Paris 1893. 6) Josef Partsch, Die griechische Publizitat der Grundstücksvertrage im Ptolemaer- rechte, bijdrage in „Festschrift für Otto Lenel", 1921. 7) Archiv für Papyrusforschung, dl. 6, blz. 349. 8) Mozes Finlay, Studies in land and credit in ancient Athens 500—200 B.C. 9) Hiller van Gaertringen, Inscriptiones Graecae, Berlin 1877. 10) G. Dittenberger, Sylloge inscriptionum graecarum, Lipsiae 1883. u) C. Wescher, Mémoires présentés a l'Académie des Inscriptions, t. VIII, lre partie (met het tweetalig monument van Delphi). 12) E. Weil over „lapis quadratus", gevonden in Mallia, opgenomen in Mitteilungen des archaol. Instituts in Athen, I, blz. 345, no. 12. 13) Collection Didot (Fragments 97.441, wet van Theophraste IVe eeuw). 14) Fritz Pringsheim, The Greek law of sale, Weimar 1950.

Orgaan der Vereeniging TAK | 1954 | | pagina 14