Art. 42 is dusdanig gewijzigd, dat meestemmen de erfgenamen van hen, die bij het kadaster nog als eigenaren te boek staan. Be trokkenen moeten door een bij notariële acte afgegeven verklaring van erfrecht aantonen, dat zij de erfgenamen zijn. Overigens is het bestaande principe gehandhaafd. De tekst van art. 5 luidt in het gewijzigde ontwerp aldus: Met veel belangstelling is de totstandkoming van de gewijzigde wet tegemoet gezien. De ruilverkaveling is een factor van grote betekenis geworden in ons landbouwbestel. De ingrijpende herzieningsvoorstellen zijn wel het bewijs van de zich snel wijzi gende inzichten. Op 18 Juni is na uitvoerige discussie het ontwerp-ruilverkavelings- wet zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Enige van de inge diende amendementen zijn door de minister overgenomen. Ir L. H. BOUWMAN: Historisch gebeuren in Zuid- Holland: De eerste ruilverkaveling aangenomen. De noodzaak van het streven naar winst aan cultuurgrond moet gezocht worden in het feit, dat jaarlijks een verlies aan cultuurgrond geboekt moet worden. Tengevolge van de economische ontwikkeling en de groei der bevolking is jaarlijks een oppervlakte van ongeveer 2400—3000 ha grond nodig voor woningbouw, aanleg van wegen en kanalen, vliegvelden, industrie- en sportterreinen. De hiervoor gebruikte grond wordt aan de agrarische bestemming onttrokken, hetgeen in verband met de in ons land heersende „landhonger" niet zonder betekenis is. De mogelijkheid tot het in cultuur brengen van woeste gronden en de verbetering van be staande cultuurgronden mag dan ook niet onbenut blijven. Stemming. Op 9 April j.l. vond de stemmingsvergadering plaats voor het ruilverkavelingsblok „Het Langeveld" ter grootte van ca. 275 ha en gelegen onder de gemeenten Noordwijk en Noordwijkerhout, waarvoor in Mei 1952 door een aantal eigenaren via het College 140 Blijkt na het tot stand komen van de ruilverkavelingsovereenkomst, dat daaraan hebben deelgenomen partijen, die geen eigenaar waren, doch bij het kadaster als zodanig bekend stonden, dan wordt de overeenkomst niettemin geacht rechtsgeldig te zijn tot stand gekomen en treedt de werkelijke eigenaar in de rechten en verplichtingen, die de in zijn plaats opgetreden partij onbevoegdelijk heeft verworven en op zich genomen.

Orgaan der Vereeniging TAK | 1954 | | pagina 20