van het gebied verkregen worden, terwijl de bestaande wegen langs de Zuid- en Oostgrens verbeterd zullen worden. De uit te voeren ontginning zal gepaard moeten gaan met een afzanding van het terrein met het oog op de verbetering van de hydrologische toestand. Hierbij zal een soort sawah-systeem gevolgd worden. De nieuwe cultuurgronden zullen terrasvormig naar de duinen opklimmen. Het laagst liggend terras is geprojecteerd op een niveau van 0.90 m -f N.A.P. De drie overige terrassen zullen een hoogteligging verkrijgen van respectievelijk 1,50, 2 en 2.50 m N.A.P. De kosten* De kosten voor dit project zijn geraamd op 1.100.000—, waarin door de Overheid een subsidie is toegezegd van 68 De resterende kosten zijn voor de eigenaren, die al naar het •belang dat zij bij de uit te voeren werken hebben, een verschillend bedrag per ha variërend van f 1000,— tot f 2500,per ha moeten betalen. Bij de opzet van het plan is berekend, dat rond een millioen m3 zand zal dienen te worden afgevoerd. De even tuele inkomsten hiervan zullen voor 68 ten bate van het Rijk en voor 32 ten bate van de ruilverkavelingskas komen, waardoor de totaalkosten van uitvoering kunnen worden gedrukt. Met de uitvoering van bovengeschetst ruilverkavelingsplan is een belangrijke schrede gezet op de weg naar een doelmatig en intensief gebruik van een complex gronden, dat tot op heden geen maximaal aandeel verschaft in de agrarische productie, die ten behoeve van onze volkshuishouding zo hoog mogelijk moet worden opgevoerd. Uitslag stemming blok „Vuilbemden"* Op de stemmingsvergadering, welke op 23 April werd gehouden te Maasniel, onder Voorzitterschap van de Heer W. J. Derks, lid van Gedeputeerde Staten van de provincie Limburg, is de ruilver kaveling van het blok „Vuilbemden", gelegen onder de gemeenten Maasniel en Swalmen, aangenomen. De oppervlakte van het blok bedraagt 334.14.07 ha, het aantal stemgerechtigden 512. Tegen stemden 23 eigenaren, een oppervlakte vertegenwoordi gend van 58.06.23 ha, terwijl ingevolge artikel 34, lid 2, sub 2e van de gewijzigde Ruilverkavelingswet 1938 buiten beschouwing bleef 0.66.32 ha. De Centrale Cultuurtechnische Commissie was op deze vergade ring vertegenwoordigd door de heer C. Krombeen, namens het adviserend lid J. J. Gorter, Hoofd van de Ruilverkavelingsdienst. Mede waren aanwezig de heer L. Korver, Hoofd van het bureau ruilverkaveling te Eindhoven, de Heer H. P. K. Sanders, landmeter 143

Orgaan der Vereeniging TAK | 1954 | | pagina 23