van het Kadaster te Eindhoven en de Heer Ir J. P. J. Simons, Rijks- cultuurconsulent voor de provincie Limburg. Stemming blok „Het Langeveld"* De ruilverkaveling van het blok ,,Het Langeveld", gelegen onder de gemeenten Noordwijk en Noordwijkerhout, werd met algemene stemmen aangenomen. De stemmingsvergadering had plaats op 9 April jl. te Noordwijkerhout. De oppervlakte van het blok bedraagt 275.59.30 ha, het aantal stemgerechtigden 26. De Centrale Cultuurtechnische Commissie was op deze vergade ring vertegenwoordigd door haar Voorzitter, de Heer Ir Alph. L. H. Roebroek. Stemming blok „Enter Esch". Op 10 Juni jl werd de ruilverkaveling van het blok Enter Esch" aangenomen. De oppervlakte bedraagt 195.20.55 ha. Van de 540 stemgerechtigden stemden 216 eigenaren tegen. Deze vertegenwoordigden een oppervlakte van 88.37.03 ha. Nieuwe aanvragen. De Centrale Cultuurtechnische Commissie ontving aanvragen om ruilverkaveling, van welke de verzoeken betreffende een com plex gronden onder de gemeente Heerenveen Jubbege-Schurega) ter grootte van 2160 ha en Uden (N.-Br.) ter grootte van 4450 ha wel de belangrijkste zijn. Naast deze kwamen aanvragen binnen van: Gedeputeerde Staten van Noord-Holland (betreffende 100 ha onder Oude- en Nieuwe Niedorp), van Gelderland (gronden, gelegen onder Heerde en Wijhe, ca. 2600 ha), van Limburg (betreffende een complex gron den onder Mheer, ca. 890 ha en onder Maastricht en Gronsveld, ca. 250 ha) en van Utrecht betreffende 2040 ha onder Abcoude, Mijdrecht, Vinkeveen en Wilnis. Opgaven mei landmeetkundige inslag Opgave XLVI. Bij de ontvangen oplossingen zijn twee typen te onderscheiden, die gelijkwaardig kunnen worden geacht. Voor beide oplossingen berekenen we eerst de argumenten AB en CD. Uit de gegevens betreffende de bogen en de stralen volgt a 2 En hiermee leiden we af a 128,9995 en 64,4997. Maar dan kennen we ook de argumenten AMb MXM2 en M2E. 144

Orgaan der Vereeniging TAK | 1954 | | pagina 24