Uif andere publicaties In het Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde, nummer van Juni 1954, 70e jg., no. 3 geeft Dr D. Burger Hzn, hoofd van het bureau voor agrarische zaken van de Rijksdienst voor het Natio nale Plan, de hoofdinhoud weer van een dienstnota betreffende verbetering van de Statistiek van het grondgebruik in Nederland (men vergelijke onze mededelingen over het rapport inzake regi stratie van het agrarisch grondgebruik in dit Orgaan, 8e jg, no. 5, blz. 194) en schrijft Ir W. A. van der Werff over ,,Het verkave lingsplan bij ruilverkavelingen''. Tevens vestigen wij de aandacht op de bijdragen van N. D. Haasbroek, Lector aan de Technische Hogeschool te Delft (Enige opmerkingen over machinerekenen) en van Mr Ir J. M. C. Wit vliet, leraar M.O. (De mogelijkheden voor de geodetisch-ingenieurs en andere landmeters bij het onderwijs op middelbaar niveau). „Documentreproductie", officiëel orgaan van het Nederlands Genootschap voor Documentreproductie (Centr. bureau Nieuwe Gracht 74, Haarlem) publiceert in vol. VII, no. 2 mededelingen over de Internationale jaarbeurs voor drukkerij en papier te Düsseldorf, over het steeds meer naar voren komen van de repro grafie, niet alleen in ons land, maar ook in het buitenland en over een excursie van de sectie gebruikers" naar de Kodak en Gevaert- fabrieken. De Heer O. P. Besseling vertelt van een interessante werkwijze voor het klasseren en selecteren van documenten met behulp van microfilm. Hij bracht een bezoek aan het Parijse Centre de documen tation". Het Tijdschrift der Nederlandse Heidemaatschappij, 65 jg., no. 4 en 65 jg., no. 5 bevat artikelen van Dr Ir K. v. d. Meer over Geestgronden" (de hogere gronden van de binnenduinen, de strandwallen), van de Heer P. J. Schenk over de zogenaamde bladverliezende Conifeer, van welke er in Utrecht enkele oude vertegenwoordigers voorkomen en van Ir P. H. M. Tromp, die zijn beschrijving van de indrukken van een studiereis naar Duitsland en Scandinavië vervolgt. In no. 5 worden door Ir P. M. van der Sluis enkele aspecten weergegeven van grasverbeteringen langs machinale weg, terwijl de Heer E. Wijnbergen schrijft over Invoering van gemeten ta rieven als sociale maatregel" bij werken van de N.H.M. Voor de practijk bruikbare tarieftabellen zijn samengesteld. In een periode van 2 jaar zal deze incidentele tarifiëring defini tief worden ingevoerd voor 30000 arbeiders. 148

Orgaan der Vereeniging TAK | 1954 | | pagina 28