berekening voldoende is of een combinatie van beide moet worden toegepast. In „Vermessungen im Hochland des Iran" geeft Konrad W. Zeuge een interessant verslag van de moeilijkheden die hij heeft moeten overwinnen om de grondslag op te meten voor een driehoeksnet gelegen in een berggebied met toppen tot 5,5 km hoog, In een van onze volgende afleveringen hopen we nog terug te komen op de inhoud van reeds eerder verschenen nummers van ,,Der Fluchtstab". „Hoe staat de kans?", uitgegeven in de Wekelijkse Studiereeks Stichting IVIO, Actuele Onderwerpen met de ondertitel Waar schijnlijkheidsrekening". Ook in ons vak hoort men spreken over waarschijnlijkheids rekening, niet alle dagen maar toch zo af en toe. Weten we echter wel dat we er in het dagelijks leven steeds mee te maken hebben? Hoe dikwijls gebruiken we niet de woorden: waarschijnlijk, on waarschijnlijk, geen kans op, vrijwel zeker, enz. In de serie AO wordt iedere week een actueel onderwerp zo danig behandeld, dat de lezers door de prettig leesbare tekst, de vele foto's en de verklarende kaartjes enig inzicht er in krijgen. Onder nr. 502 is een deeltje verschenen, 16 pagina's tekst in begrepen afbeeldinkjes en statistieken, gewijd aan de waarschijnlijk heidsrekening. Meer dan een vluchige kennismaking kan het niet zijn. En voor de prijs van 0,35, die het boekje kost, is ook niet meer te verwachten. Het is uitsluitend per giro of per postwissel te bestellen bij d*> red. en adm. AO-stichting IVIO, Westeinde 1315, Amsterdam C. Postgiro 287934. In „de Ambtenaar", orgaan van de Algemene Ambtenaren Bond schrijft men onder de titel: ,,Is de belastingdienst gis?" het volgende. U kent ze waarschijnlijk ook wel, de zakenlui met hun sterke verhalen, die ze in trein, café, of mogelijk zelfs wel bij u thuis met grote vaardigheid en veel aplomb opdissen. Vast en zeker komt dan ook wel de uitdrukking ,,een gisse snuiter" op de proppen, waarmede doorgaans de man wordt betiteld, die handig heid aan inzicht paarde en daaruit voordeel putte. Het was een over zo'n zakenman met vooruitziende blik gaand sterk verhaal dat ons aan het peinzen zette over bepaalde zaken in ons eigen milieu. Is men bij de belastingdienst wel voldoende vooruitziende? Heeft men daar in voldoende mate de beschikking over mensen, die onze dienst up to date willen en kunnen maken en houden? Of mist men ook daar wel eens de bus? 150

Orgaan der Vereeniging TAK | 1954 | | pagina 30