In het jaarverslag 1953 van de Centrale van Verenigingen van Personeel in 's Rijks dienst wordt geconstateerd dat, hoewel 1953 in verschillende opzichten voor vele ambtenaren een goed jaar was, er toch onder het lagere personeel in het bijzonder onte vredenheid heerst over het te lage salarisniveau. Het ledental bleef stijgende: op 31 December 1953 was dit bijna 13000. In 1954 zal worden getracht te komen tot een definitieve con tributieregeling. Over de eerste helft van 1954 zal een extra bij drage van 65 cent per lid worden geheven. Het Dagelijks Bestuur bestond einde 1953 uit de heren P. A. Ravelli, voorz.; H. G. W. Munnik, secr-penningmeester; H. Steke- tee, 2e voorzitter en H. W. Beekman, J. A. Bouquet, P. de Kant en J. H. v. d. Meer, leden. Het Algemeen Bestuur vergaderde tweemaal. In deze vergade ringen werden o.m. de statuten gewijzigd en „Secties" ingevoerd, d.w.z. groepen van verenigingen, welker leden ressorteren onder dezelfde bijzondere commissie voor Georganiseerd Overleg. Deze secties bestaan naast de plaatselijke of regionale afdelingen. De C.R.P. is aangesloten bij het Ambtenarencentrum. De voor zitter C.R.P. was tevens voorzitter A.C., de secr.-penn. C.R.P. was namens het A.C. lid van de Centrale Commissie voor G.O. en van de Staatscommissie van advies inzake de Status van ambte naren, de vice-voorzitter was lid van de Rijkskledingcommissie en enkele andere commissies. Het A.C., waarbij behalve de C.R.P., nog een zevental centrales is aangesloten, telde ongeveer 26000 leden. Zeer vele en belangrijke zaken werden aangesneden, resp. afgedaan. Het in vlotte stijl geschreven verslag moest op ruimere schaal onder de leden worden verspreid. In dit formaat (15^ X 25 cm) gedrukt leest het prettiger dan in de „Centrale". Intussen is de Heer Ravelli door de Heer Steketee opgevolgd als voorzitter, terwijl laatstgenoemde tevens het redacteurschap van de „Centrale" op zich blijft nemen. Bezoldiging Burgerlijke Rijksambtenaren van G. Rietmulder. Wij ontvingen de 15e en 16e aanvulling van 25 en 30 Juni 1954 op de losbladige handleiding „Bezoldiging Burgerlijke Rijks ambtenaren" door G. J. Rietmulder (uitgave N. Samson N.V. te Alphen a.d. Rijn). De alphabetische klappers Rijksfuncties zijn geheel vernieuwd, waardoor de uitgave opnieuw aan bruikbaarheid heeft gewonnen. De salarisschalen bevatten de thans geldende bedragen. In de alphabetische lijst van de namen der gemeenten met ver melding van de klasse-indeling volgens bijlage H van het Bezol- 152

Orgaan der Vereeniging TAK | 1954 | | pagina 32