digingsbesluit 1948 zijn o.m. ook die wijzigingen aangebracht, welke een gevolg zijn van de wijziging in de grenzen der gemeente Utrecht. De wijzigingen als geheel zijn zeer omvangrijk (ca 180 blz.). Voor ambtenaren, die op de hoogte willen blijven van het salaris vraagstuk, is aanschaffing van de bijgewerkte uitgave noodzakelijk. Berichten Toepassing van tabel B van de Centrale Uitvoeringsbeschikking Reisbesluit 1952, De op tabel B van de Centrale Uitvoeringsbeschikking Reis besluit 1952 voorkomende korting loopt over de elders op één zelfde plaats doorgebrachte etmalen. Tijdens de onderbreking, b.v. door een weekend thuis doorge bracht, gaat de telling der dagen niet door. Bij een onderbreking van minder dan drie etmalen gaat de telling daarna door. Na een verblijf van 21 etmalen buiten de standplaats (waar tussen meer dan één weekend zal zijn gevallen) springt de korting van 12 op 15 Deze 15 wordt toegepast over een voort gezet verblijf op één plaats van 22 tot en met 30 etmalen. Daarna treedt de maximale korting van 20 in werking. Onderbreking voor de dienst of uit persoonlijke omstandigheden zoals bijv. bij sterfgeval of huwelijk moet noodzakelijk worden bevonden. De onderbreking van drie of meer etmalen veronderstelt een onderbreking van aaneensluitende etmalen. Opleiding tot middelbare landmeetkundige aan de Utrechtse M,T,S. Op het ogenblik, dat wij het prospectus betreffende de nieuwe leergang landmeetkundige aan de M.T.S. te Utrecht ontvingen, was deze nog afhankelijk van de Ministeriële goedkeuring. Toch menen wij goed te doen reeds thans tot publicatie over te gaan. (Voor de cursus 19541955, aanvangende 1 September 1954, sluit de aangifte feitelijk 5 Juli 1954.) De afdeling landmeetkunde is bestemd voor jongelieden, die een dusdanige opleiding wensen te ontvangen, dat zij in de toekomst de functie van middelbare landmeetkundige in Overheids- of parti culiere dienst kunnen vervullen. In vele gevallen ontbrak bij het personeel dat door het Kadaster of door de Rijkswaterstaat voor een bepaalde functie bij die dien- 153

Orgaan der Vereeniging TAK | 1954 | | pagina 33