de dagschakelklasse van een M.T.S. een practische vooropleiding ontvingen. Cijferlijsten, rapporten en diploma's moeten zo spoedig mogelijk worden overgelegd. Het schoolgeld wordt geheven naar het jaarinkomen van de schoolgeldplichtige en hangt af van het aantal studerende kinderen in een gezin. (Voor een bruto-inkomen van 5160,bedraagt dit voor een gezin met 2 kinderen ca. 40,met 3 kinderen ca. 30,bij een bruto-inkomen van 7000,onder dezelfde gezinsomstandig heden resp. ca. 70,en 60, Congres Nederlandse Landmeetkundige Federatie 1954* Het drukbezochte congres N.L.F. te Rotterdam (er waren meer dan 100 leden en buitengewone-leden) benoemde Prof. dr ir W. Schermerhorn tot erelid. Zijn bijzondere verdiensten voor de N.L.F. zijn door deze onderscheiding erkend. Prof. mr C. H. F. Polak, hoogleraar in het administratief recht aan de Rijksuniversiteit te Leiden, hield een belangrijke verhande ling over Grensrecht". Hierbij bleek, dat ook lezingen over rechts problemen tegelijk spannend en ontspannend kunnen zijn. De humor ontbrak niet. De voorzitter Prof. A. Kruidhof achtte inschakeling van middel bare meetkrachten bij de kadastrale dienst noodzakelijk. Voor de vele gevallen, waarin een middelbare kracht een rol kan spelen, aldus Prof. Kruidhof, moet in de behoefte zo spoedig mogelijk worden voorzien. De thans geschapen mogelijkheden op het gebied van de foto- grammetrie bieden vele perspectieven. Op het terrein van het electronisch meten zijn er ongekende mogelijkheden. De practische bruikbaarheid van het instrumen tarium moet nu worden opgevoerd. De door de Commissie voor administratie en juridische pro blemen ingediende rapporten waren vooral gewijd aan de betekenis van de kadastrale grens en aan de vraag, of bij hermeting moet worden gedelimiteerd. Verschillende sprekers lichtten hun standpunt t.d.a. toe. Prof. R. Roelofs te Delft werd benoemd tot voorzitter. In 1957 zal het congres van de Fédération Internationale des Géomètres in Nederland worden gehouden. Aan de N.L.F. is daar de eervolle, maar zware rol van gastheer toebedeeld. Eerste deel nieuw B*W* verschenen* Bij het Staatsdrukkerij- en uitgeverijbedrijf is thans van het 155

Orgaan der Vereeniging TAK | 1954 | | pagina 35