nieuw ontworpen Burgerlijk Wetboek (opgesteld door wijlen Prof. mr E. M. Meijers) verschenen het deel: boek I tot IV. De grondslag van ons Burgerlijk recht is in het ontwerp vrijwel onveranderd gebleven. De burgerlijke wetten, die in de laatste decennia tot stand kwa men, zijn alle onveranderd of bijna onveranderd overgenomen. Blijkens de inleiding zijn binnen het terrein van het wetboek getrokken behalve alle regelingen van het bestaande B.W., met uitzondering van het bewijsrecht, ook het Wetboek van Koop handel, het Verenigingsrecht, de privaatrechtelijke overeenkomsten (ook pachtovereenkomsten en collectieve arbeidsovereenkomsten) en de rechten op voortbrengselen van de geest. De indeling is als volgt: Inleidende titel, boek I: Personen- en familierecht, boek II: Rechtspersonen, boek III: Vermogensrecht in het algemeen, boek IV: Erfrecht. Normalisatie van Waterbouwkundige aanduidingen. Van de Hoofdcommissie voor de Normalisatie in Nederland ont vingen wij de ontwerpnorm V 1330 betreffende de aanduiding van waterbouwkundige kunstwerken op kaarten. De ontwerpnorm werd opgesteld door Commissie B 4. Er is zo veel mogelijk rekening gehouden met de reeds in de practijk in gebruik zijnde aanduidingen. Definities van de belangrijke water bouwkundige kunstwerken zijn opgenomen. Men kan (ontwerp)normen bestellen bij de boekhandel of bij de Uitgeverij Waltman, Hippolytusbuurt 4 te Delft. De prijs voor niet-leden van de Stichting voor de Normalisatie is 0,75. Congresdag middelbare landmeetkundigen. Nadat het voorstel van de afdeling Utrecht in de Algemene Vergadering van October 1953 was aanvaard, is na overleg met verschillende geïnteresseerden een aantal brieven uitgezonden, om de mening ook van groepen buiten onze diensten te peilen. De Bond van Middelbare en Hogere Technische Ambtenaren (B.T.A.) te 's-Gravenhage antwoordde, dat de vorm van samen werking met anderen, zoals onze V.T.A.K. die wenst, het bestuur niet geheel duidelijk is. Nader overleg was dus gewenst. Op 31 Maart jl. is daarom een bespreking gevoerd met deze bond over de mogelijke Organisatie van een congresdag, waar taak en positie van de middelbare landmeetkundigen in Nederland zal worden besproken. Het hoofdbestuur van de Algemene R.K. Ambtenarenvereniging (Directeur Dr W. J. J. Dijsselbloem) meende ons verzoek ter sprake te moeten brengen in de Unie van Overheidspersoneel. Op 8 April volgde het bericht, dat de gevraagde medewerking niet kon worden verleend. 156

Orgaan der Vereeniging TAK | 1954 | | pagina 36