De contactcommissie van het personeel van de Meetkundige Dienst der Rijkswaterstaat berichtte, dat in principe op samen werking kan worden gerekend. De onderhandeling met anderen wordt nog voortgezet. Aan landmeetkundigen, die met het denkbeeld van een dergelijk congres sympathiseren, wordt verzocht, zich met ons bestuur in verbinding te stellen. Een commissie ingevolge het reisbesluit 1952* Het Centraal Orgaan voor het reiswezen heeft de bevoegdheid van het Reisbesluit 1952 af te wijken in de gevallen waarin de in dit besluit gegeven voorschriften niet of niet meer naar redelijk heid voorzien. Wanneer men bezwaar heeft tegen een afwijkende beslissing, die in verband hiermede is genomen, dan kan men tot de Minister van Financiën het verzoek richten het advies van een commissie hierover in te winnen. Deze speciale commissie bestaat uit drie personen, waarvan één lid wordt aangewezen op voordracht van de Centrale Commissie voor Georganiseerd Overleg. De commissie is thans samengesteld als volgt: mr H. Hooge- boom Bruins Slot, voorzitter; mr O. W. S. Josephus Jitta en mr H. J. Morren, beiden leden. De heer Morren vertegenwoordigt de organisaties van over heidspersoneel. De heer H. F. Grondel, commies bij de afdeling Ambtenaren zaken van het Ministerie van Binnenlandse Zaken, treedt op als secretaris; het adres van het secretariaat is: Lange Houtstraat 15 te 's-Gravenhage. Algemene ledenvergadering van het Nederlands genootschap voor documentreproductie* Op 10 Juni jl. vond te Utrecht de algemene ledenvergadering van het N.G.D.R. plaats. De voorzitter, de Heer Mr H. van Leeuwen, gaf een overzicht van de activiteiten van het genootschap in 1953. De tentoon stelling te Scheveningen is zeer succesvol gebleken. Op 19 December 1953 werd te Rotterdam een Reprografisch Forum gehouden. Dit Forum heeft, mede door het grote aantal aan het bestuur voorgelegde vragen en de interessante en leven dige discussies, bewezen in een wezenlijke behoefte te voorzien. Herhaling van dit soort bijeenkomsten is aan te bevelen. Door de Commissie opleiding werden cursussen gegeven en examens afgenomen. Het einddiploma Reprografie werd door 12 van de 13 candidaten behaald. 157

Orgaan der Vereeniging TAK | 1954 | | pagina 37