nationaal Congres van Bibliotheken en Documentatie plaats vindt. Na de lunchpauze sprak Dr H. van Opstall over „Moderne reflexmethoden" welke methode destijds een grote omwenteling teweeg bracht op het gebied van de documentreproductie, omdat hierbij geen camera nodig is. Spreker behandelde de verschillende toepassingsmogelijkheden en beantwoordde vele vragen. De ledenvergadering heeft opnieuw bewezen, hoe juist het was, het N.G.D.R. op te richten. De organisatoren mogen met voldoening terugzien op de snelle ontwikkeling. Voor de vergaderingen bestaat veel belangstelling. Nieuwe regeling Rijksoverleg* De artikelen 105 tot en met 112 van het Algemeen Rijksambtenaren reglement zijn gewijzigd. De nieuwe tekst bevat de regeling van taak en bevoegdheid van de Centrale Commissie voor Georganiseerd Overleg. Het in deze Commissie verhandelde is geheim. De plicht tot geheimhouding geldt evenwel niet voor de leden der Regerings delegatie, indien zij in besprekingen treden met ministers en voor de leden van de personeelsdelegatie, indien zij in besprekingen treden met de door hen vertegenwoordigde centrales of de daarbij aangesloten verenigingen. Nu deze nieuwe regeling voor publicatie is vrijgegeven, zal zeker spoedig de bevoegdheid van de Bijzondere Commissies kunnen worden geregeld. Het is zeer gewenst dat het resultaat van de onderhandelingen over dit onderdeel openbaar worden gemaakt. Voor bijzonderheden verwijzen wij naar het artikel in het Juni orgaan van het Ambtenarencentrum. Een zeer belangrijk verschil is wel, dat aan de regeringsdelegatie volmacht is verleend. Natuurlijk zullen nu ook de Centrales van Over heidspersoneel met volmachten van hun besturen moeten komen. De organisaties hebben zich hiertoe bereid verklaard. Het rijksoverleg is hiermede in een nieuwe phase getreden. Laten we hopen dat een en ander op deze nieuwe basis meer bevrediging zal schenken aan het rijkspersoneel. Personalia en Mutaties Opheffing bureau Almelo BX.W. In verband met de opheffing van het Bureau Almelo B.L.W. op 1-9-1954 en de instelling van het Bureau Maastricht B.L.W. 159

Orgaan der Vereeniging TAK | 1954 | | pagina 39